16
2020
2018-04-20

Dwie osoby zginęły w pożarze


Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek 20 kwietnia około godz. 2.50 w jednym z domów przy ul. Kosowskiej w Sokołowie Podlaskim. Zginęły dwie osoby.

Po otrzymaniu zgłoszenia przez sokołowskich strażaków zadysponowano na miejsce zdarzenia 4 jednostki JRG Sokołów Podlaski oraz jednostkę OSP "Cukrownia". Ze zgłoszenia wynikało, że w budynku mogą przebywać dwie osoby, dlatego wezwano również Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali gęsty czarny dym wydobywający się z budynku. Wyposażeni w aparaty układu oddechowego weszli do środka. Okazało się, że miejscem pożaru była klatka schodowa wyłożona boazerią.

Strażacy ewakuowali z budynku dwie osoby bez funkcji życiowych: kobietę oraz mężczyznę. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.

Strażacy ugasili płonącą klatkę schodową, oddymili pomieszczenie oraz dokładnie sprawdzili je za pomocą czujników wielogazowych i kamery termowizyjnej. Akcja gaśnicza trwała 3 godziny.

Jak dowiedzieliśmy się od st. sierż. Dominiki Rozbickiej, prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Oprac. Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe