2
2020
2018-07-24

Dwie nasze gminy otrzymały promesy na "powodziówki"


We wtorek 17 lipca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie promes na dotacje dla samorządów. Środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych trafią m.in. do gminy Sokołów Podlaski i gminy Jabłonna Lacka.

W tym rozdaniu na tzw. "powodziówki" wygospodarowano kwotę 26,3 mln zł. Promesy trafiły do 4 powiatów i 14 gmin z województwa mazowieckiego. Wśród szczęśliwych beneficjentów znalazły się dwie gminy z powiatu sokołowskiego – gmina Sokołów Podlaski i gmina Jabłonna Lacka.

Gmina Sokołów Podlaski otrzymała promesę w wysokości 1 100 000 zł z przeznaczeniem na odbudowę drogi gminnej nr 390704W w miejscowościach Pogorzel i Skibniew Podawce na odcinku o łącznej długości 2,48 km.

Do gminy Jabłonna Lacka trafią środki w wysokości 1 020 000 zł. Zostaną wykorzystane na przebudowę przepustu na most w ciągu drogi gminnej nr 390316W – ul. Stawowa
w Jabłonnie Lackiej na odcinku o długości 365 m.

Dofinansowanie pochodzi z rezerwy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji,
a środki zostały przekazane na wniosek Wojewody Mazowieckiego.

Wójtom Marcinowi Pasikowi i Wiesławowi Michalczukowi promesy wręczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz
I Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. posłowie na Sejm RP: Maciej Małecki, Dariusz Bąk oraz Grzegorz Woźniak.

Podczas uroczystości Wiceminister Zieliński podziękował także przedstawicielom samorządu oraz administracji państwowej za to, że dzięki ich zaangażowaniu i dobrej współpracy możliwa jest szybka realizacja zadań związanych z naprawami dróg.

Oprac. Katarzyna Dybowska 
Fot. MUW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe