17
2020
2019-10-21

Dwa pożary dzień po dniu!


W miniony weekend w miejscowości Krupy gm. Kosów Lacki doszło do dwóch dużych pożarów. W sobotę spłonęło ok. 300 balotów słomy, w niedzielę - drewniana stodoła. Nieoficjalnie mówi się o działaniach podpalacza.

W sobotę 19 października 2019 r. około godz. 20:50 do SKKP PSP w Sokołowie Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze składowiska balotów słomy w miejscowości Krupy. Na miejsce zadysponowano w sumie aż 9 zastępów straży pożarnej.

Do zadań strażaków należało ugaszenie płonącej słomy oraz zapobiegnięcie rozprzestrzeniania się ognia na pobliski las.

Akcja trwała do godzin porannych dnia następnego, ponieważ strażacy musieli rozgrzebywać i dogaszać żarzące się zgliszcza. Niestety, w wyniku pożaru spłonęło około 300 balotów słomy.


W niedzielę 20 października 2019 r. około godz. 19:40 do SKKP PSP w Sokołowie Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o ponownym pożarze w miejscowości Krupy. Tym razem płonęła drewniana stodoła.

Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej. Strażacy nie tylko przystąpili do akcji gaśniczej stodoły, ale także zabezpieczali sąsiednie budynki przed rozprzestrzenieniem się ognia.

Dzięki sprawnym działaniom, po około godzinie udało się opanować pożar. Strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych oraz dogaszania elementów budynku gospodarczego. Ostatnie działania trwały aż do poniedziałkowego poranka.
Oprac. KDC 
Fot. Samochody Ratownicze na FB; OSP Kosów Lacki


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe