17
2020
2020-03-24

Dwa dni w Repkach świętowano dzień kobiet


 6 marca 2020 r. panie uczestniczyły w spotkaniu okolicznościowym, którego organizatorami  byli: Wójt Gminy Repki, Gminny Ośrodek Kultury w Repkach, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 
Wójt Gminy Apolonia Stasiuk złożyła obecnym na spotkaniu Paniom życzenia. „Wszystkim Paniom życzę zdrowia, pomyślności, spełnienia pragnień, samych cudownych chwil, miłości, zrozumienia oraz samych dobrych i życzliwych ludzi wokół” - powiedziała.  Dopełnieniem tego akcentu było wręczenie Paniom kwiatów przez członka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pana Jarosława Kacprzyka.
 
Jako że głównym sponsorem spotkania była GKRPA, nie mogło zabraknąć prezentacji działalności tejże komisji w 2019 roku. Prezentacji dokonała pani Teresa Stasiuk – pełnomocnik wójta do spraw profilaktyki. Następnie Maria Sudnik – specjalistka do spraw Rozwoju Obszarów Wiejskich zapoznała zebrane panie z tematem dotyczącym produktu tradycyjnego, regionalnego i lokalnego oraz jego wpływu na rozwój turystyki i agroturystyki na obszarach wiejskich. Kulminacyjnym punktem spotkania była Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości. W olimpiadzie wzięło udział 47 kobiet z terenu gminy Repki. Uczestniczki Olimpiady rozwiązywały specjalnie przygotowany test zawierający 40 pytań z zakresu obejmującego tematy niezbędne w racjonalnym prowadzeniu gospodarstwa domowego. W wyniku oceny największą liczbę punktów uzyskały: Bogusława Czerkas – 30, Katarzyna Zawadzka – 28, Ewa Mróz – 27,5.
 
Laureatki otrzymały nagrody ufundowane przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 
W trakcie oczekiwań na wyniki Olimpiady pani fizjoterapeutka Sylwia Benedykciuk omówiła różne techniki relaksacyjne. Jedną z nich wykorzystała organizując krótki seans relaksacyjny. 8 marca, w niedzielne popołudnie, odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. W klimatycznej atmosferze Panie wysłuchały okolicznościowych życzeń. Kolejno złożyli je wójt Gminy Repki Apolonia Stasiuk, i radny Antoni Adamczuk, który powiedział: „Chciałbym w imieniu wszystkich Panów złożyć życzenia Paniom. W tym wyjątkowym dniu, w którym obchodzony jest Dzień Kobiet, pragnę życzyć wszystkim Paniom samych pięknych chwil, spełnienia najskrytszych marzeń, zadowolenia z życia oraz wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym i zawodowym. Życzę szczególnie, aby ten wyjątkowy nastrój trwał cały rok i przynosił szczęście, uśmiech na twarzy i poczucie dumy z bycia kobietą”. Pan Michał Protasiewicz odczytał wiersz napisany przez Henryka Rymuzę na okoliczność Święta Kobiet. Po części życzeniowej odbył się koncert dedykowany Paniom przybyłym na uroczystość. Wystąpiły formacje taneczne „Jockers”, „Dane Ma Sens” i duet taneczny – Julia Czarnocka i Maja Jóźwiak oraz  zespół „Trochę Jazzu” w składzie trio wokalne: Monika Gawrońska, Anna Kostyra i Gabriela Smolik oraz akompaniujący im Piotr Jankowski na fortepianie, Paweł Woźniak na gitarze basowej i Mateusz Zalewski na perkusji. Zespół wykonał światowe i polskie przeboje oraz standardy jazzowe w oryginalnych własnych aranżacjach.
 
Uroczystość zakończono symboliczną lampką szampana i słodkim poczęstunkiem. 
Info: UG Repki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe