31
2019
2015-04-15

Duet z Repek na festiwalu w Koninie


W sobotę 14 marca duet w składzie: Julia Żachowska i Olga Tomczuk z gimnazjum w Repkach występował w Ogólnopolskich Eliminacjach Dzieci Śpiewających do słynnego Międzynarodowego Dziecięcego Festiwal Piosenki i Tańca.

Festiwal odbywa się od 1979 roku i występ na nim jest ogromną nobilitacją dla młodych wykonawców. Julia i Olga zakwalikowały się do eliminacji na podstawie nagrań przesłanych komisji artystycznej. Na scenie dziewczęta rywalizowały z solistami i duetami ze szkól muzycznych, szkół wokalno-aktorskich i studiów piosenki z całej Polski. Zaśpiewały dwa wielkie przeboje: „Jaskółka uwięziona” z repertuaru Stana Borysa i „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Ponad stu wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie Janusz Tylman - muzyk, kompozytor, pianista i aranżer; Joanna Stefańska – Matraszek, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej wokalistyka; Paweł Zielak, kompozytor, muzyk, aranżer, wykładowca Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie Ryszard J. Piotrowski, muzyk, aranżer, pedagog, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej dyrygentura. Dla Julii i Olgi, które do tej pory zachwycały swoim śpiewem i umiejętnościami scenicznymi głównie publiczność naszego powiatu, występ w Koninie był bardzo ważnym doświadczeniem, podobnie jak wcześniejszy udział w warszawskich eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
Dziewczęta od kilku lat ćwiczą pod kierunkiem Barbary Flazińskiej, nauczycielki muzyki w szkole i GOK-u w Repkach, która od lat zaszczepia w swoich uczniach zamiłowanie do wykonywania muzyki na wysokim poziomie artystycznym. Wykorzystuje umiejętności przekazane między innymi przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Muzycznego (wychowanie muzycznej) i Akademii Muzycznej w Warszawie (wokalistyka), a także doświadczenie zdobyte w ZPiT „Chodowiacy” i „Podlasie”. Pani Barbara pracowała również w Ognisku Muzycznym w Sokołowskim Ośrodku Kultury, była też wieloletnią animatorką muzyki w kościele p.w. św. Jana Bosco w Sokołowie i solistką Chóru Akademickiego Miasta Siedlce. O jej podopiecznych na pewno jeszcze usłyszymy.
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe