2
2020
2014-04-03

Duchowny nadal bez winy


Wracamy do sprawy księdza z Rogowa, Dariusza M. Ksiądz rzekomo przyczynił się do samobójstwa siedlczanina. 

Przypomnijmy. Styczeń, 2013r. Emilia Śliczniak wróciwszy do domu, w wannie pełnej krwi odnalazła swojego męża, nieżyjącego już. Mężczyzna popełnił samobójstwo.

ŚLEDZTWO UMORZONO
Zrozpaczona kobieta powiadomiła siedlecką prokuraturę o tym, że jej mąż Wojciech targnął się na własne życie, bo był przez kogoś nękany [...] Od kilku miesięcy mężczyzna dostawał erotyczne zdjęcia i filmy. Sprawcą miał być ksiądz z Rogowa, Dariusz M.
Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Siedlcach, została jednak umorzona - prokuratura stwierdziła, że nie są to wystarczające dowody mogące świadczyć o samobójczej śmierci jej męża. 
Kobieta zaskarżyła decyzję prokuratury. Sprawa została ponownie rozpatrzona. Okazało się, że osób nękanych przez księdza jest mnóstwo. Mówi się, że nawet kilkaset osób. Niestety, podczas kolejnego postępowania księdzu znów niczego nie udowodniono.

O szczegóły sprawy zapytaliśmy rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej  w Siedlcach, Krystynę Gołąbek. Jak się okazuje, sprawą zajęła się także sokołowska prokuratura.
- [...] Śledztwo w sprawie uporczywego nękania Prokuratura Rejonowa w Sokołowie Podlaskim wszczęła 14 lutego br. Dotyczyło ono jednak nękania wyłącznie jednej osoby, czyli Mariusza B. 
Śledztwo jak informują nas w prokuraturze, zostało ponownie umorzone. Dlaczego?
- Nie ustalono, aby zachowania Dariusza M. wobec pokrzywdzonego znosiły znamiona przestępstwa uporczywego nękania. W ustaleń śledztwa wynikało bowiem, że kontakty telefoniczne były także inicjowane przez pokrzywdzonego co zaprzecza tezie, jakoby był on nękany przez Dariusza M. - dodaje Krystyna Gołąbek. 

Cały tekst w aktualnym papierowym wydaniu.

KW

 

« wróć | komentarze [16]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Oficjalnie jest na urlopie a pracuje w Śledzianowie nie rozumiem.


2015-01-13 17:50:16

Darek M.... przyjeżdżał kiedyś do kilku domów w nowej wsi,sokołowie podlaskim i często wpadał na obiadki niedzielne do serkowej.zbierał informacje i szukał potencjalnych ofiar swoich następnych gwałtów.a te stare głupie baby jak go widziały to mało się nie posrały(a on i tak miał je głęboko w dupie,bardziej interesował się ich mężami)obecnie widnieje na stronie parafii w rogowie,że jest obecnie na "urlopie".kolejną podejrzaną osobą z tamtego kręgu jest książę Piotr A.....,który niestety ma częsty kontakt z dziećmi w różnym wieku.z misiorem to starzy przyjaciele.myślę,że i jego posługa niedługo wyjdzie na jaw.


2014-11-24 21:31:57

Ciekawe czy ci, którzy go tak uwielbiali i bronili jeżdżą do niego w odwiedziny do Miłkowic Maciek?

ola
2014-08-24 15:35:59

Brak komentarzy to chyba niezrozumienie-Jan K. to Wasz ukochany Dariusz M. A dziennikarze tej Gazety nie mogliby dotrzeć do partnera Dariusza, niejakiego Krzysztofa, który pracuje w UM Siedlce?

czytelnik
2014-05-02 17:22:11

kto dziś wyslał ks.Janowi życzenia? Mohery z Milosierdzia, czy z Nowej Wsi?A może zelatorki? Ktoś wie co to jest? Ech, nieładnie panie...przecież nie tak dawno było tak pięknie...Wam słodził, a na poddaszu...:-)A co Krzysiu na to??

czytelnik
2014-04-17 16:26:43

Ostatni komentarz jest bardziej odjechany, niż wierzącego...:-)

czytelnik
2014-04-17 16:02:54

Najlepszy tekst to o puiku co ma węza w kieszeni. Ha, ha, ha. Że wąż z posady nie zrezygnował to cud.


2014-04-14 11:07:16

Ksiądz widać Najwyższego Sędziego się nie boi, liczy na miłosierdzie albo nie wierzy w Jego istnienie.

chrześcijanin
2014-04-13 20:13:32

Komentarz\"wierzącego\" jest tak odjechany, że mógłby dla nas, czytających, napisać ze dwa słowa od siebie. Fakt,że \"utwór literacki\" intryguje i zmusza do do samodzielnego myślenia... \"Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala Czy ten , co mówić o tym nie pozwala..\"

czytelnik
2014-04-11 09:27:12

Coś wierzący pokręcił

Pestka
2014-04-09 23:55:39

Czytelniku, dziękujemy za miłe słowa :)

Redakcja
2014-04-07 14:52:27

Owszem, sporo irytuje w tej sprawie..Ale..jeśli było posłanka partii rządzącej uniewiniona przez wymiar sprawiedliwości domaga się zwrotu przedmiotów zabezpieczonych na czas trwania postępowania (pióro wiczne, brandy itym podobne..), to czy coś nas powinno jeszcze dziwić w TEJ sprawie. Zobaczycie, niedługo wróci ks. Jan K.na parafię z podniesioną głową...Bo niedostępne już bilingi operatora komórkowego uratowały Go..Zresztą o takich klientów każdy operator dbałby..:-) 12 kart! Kto z czytających te słowa ma 12 kart?? Póki co, jak głosi \"wieść gmninna\" Jan K. przebywa w pewnym klasztorze w innej diecezji. Konteplacyjnym :-)Mam nadzieję, ze w żeńskim..:-)Piszmy, rozruszajmy tę gazetę, bo jako jedyna nie boi się pisać na tematy kontrowersyjne i nazywa rzeczy po imieniu. Tytuł pierwszego artykułu o Janie K. powinien przejść do annałów niezależnego dzienikarstwa. Cytuję z pamięci: \" W dzień modlitwa, w nocy rozpusta\". Ktora z gazet odważyłaby się tak zatytułować artykuł? Pozdrowienia dla autora/-ki owego tekstu.

czytelnik
2014-04-07 10:56:27

Irytuje fakt, iż nasza ukochana ojczyzna, została zdominowana przez pastuszków, którzy są przedstawicielami obcego mocarstwa, ale tego nasz ciemny naród nie rozumie.Wesoło będzie niebawem, jak Kaj zostanie świętym.

niunio
2014-04-07 00:10:40

12 komórek z których anonimowo nękał ludzi, czy ten ksiądz mieści się w społecznych normach, dla prokuratora brak dowodów, a dla odpowiedniego lekarza czy brak objawów zaburzeń?

x
2014-04-05 21:10:44

Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala Czy ten , co mówić o tym nie pozwala? Czy ten żył za mnie, co nie zna mej winy, Czy ów, co nawet zna owej przyczyny? Jaka roznieca miedzy oskarżeniem, Zniesieniem, klątwa, albo przewinieniem? - I jak te rzeczy do siebie się maja, I czy sądzący, ucząc się jej, zna ja? I czy sumienie może jąć się za nic, Bezorganicznym będąc, bo bez granic, Czymś, co jak magnes odpycha lub styka?... A cnoty treść - co? - galwanoplastyka?... A jaw co wtedy będzie - a praktyka Czym?.. tu - odpowiedz - w pukaniu stolika!!

wierzący
2014-04-05 05:36:19


Dane kontaktowe