37
2019
2019-04-29

Drużyna Harcerska z Jabłonny Lackiej ma już dwa lata!


26 kwietnia odbyła się uroczysta zbiórka z okazji drugiej rocznicy działalności 22 Drużyny Harcerskiej działającej na terenie gminy Jabłonna Lacka. Spotkanie w gronie harcerzy i przyjaciół rozpoczął uroczysty apel poprowadzony przez przyboczne.

Na apelu nowy sznur funkcyjny zastępowej otrzymała dh. Alicja Milik, chorążym zastępu Białe Wilki został dh. Michał Ołtarzewski, fotografem drużyny dh. Oliwia Kondraciuk, a chustę drużyny otrzymała dh. Zuzia Michalak. Podczas obrzędowego ogniska harcerki i harcerze podziękowali za ogromne wsparcie dh. Agnieszce Deniziak, uczącej ich grać na gitarach oraz dh. pwd. Adamowi Mazurkowi za jego obecność, opiekę nad drużyną podczas biwaków i zarażanie przygodą, jaką jest harcerstwo. Harcerze podziękowali też swojej drużynowej phm. Annie Kożuchowskiej-Kurylak. Statuetki przyjaciół 22DH powędrowały do wspierających drużynę pań nauczycielek: Renaty Lalak, Renaty Kryszczuk i Ewy Litwiniak. Każdy z harcerzy wręczył też statuetkę swoim rodzicom.

- Drugi rok działalności drużyny minął bardzo szybko. Był to dla nas rok prób. Pierwszy raz w drużynie są osoby spoza szkoły w Jabłonnie Lackiej. Nasze harcerskie plany dają nadzieję i radość, że dalej będzie nam dane iść tą drogą wspólnie. Lada dzień powstanie gromada zuchowa, na czele której stanie jedna z naszych harcerek. Dla każdego instruktora jest to wielki powód do dumy – podkreśliła podczas ogniska drużynowa phm. Anna Kożuchowska-Kurylak. - Drugi rok to też czas pojawienia się w drużynie nowych twarzy, które co prawda trochę już u nas namieszały, ale nikt chyba nie wyobraża sobie 22DH bez ISKIER i odmłodzonego zastępu Białe Wilki. Ostatni rok to czas bardzo pracowity! Drużyna zdobyła Odznakę Korczakowską, przyznawaną przez Komendę Hufca i jako jedyni w hufcu zdobyliśmy miano Drużyny Niepodległości. Jesteśmy też jedną z dwóch drużyn, które zdobyły odznakę rocznicową 100-lat ZHP i Niepodległości. Aby zdobyć każdą z tych odznak, jako drużyna musieliśmy wspólnie wykonać szereg zadań. Te sukcesy nie przyszły same. Zostały wypracowane i są zdecydowanie zasłużone. W tym roku przystąpiliśmy też do Programu Rozwoju Odkrywców – lada dzień będziemy go kończyć, będziemy wystawiać przedstawienie o Alfredzie i Bolesławie Pietraszkach z Czekanowa – ludziach, którym bliskie były Bóg, Honor, Ojczyzna. Ludziach, o których pamięć chcemy przywrócić w lokalnej społeczności. Ostatni rok to też obóz drużyny w Sztutowie (oceniony bardzo wysoko przez kadrę obozu i komendę hufca), biwaki, udział w zlotach – III miejsce na zlocie Hufca we wrześniu, dwa trzecie miejsca patrolu wędrowniczego i starszoharcerskiego na zlocie w Dobrem, sukces na Festiwalu Piosenki Harcerskiej dh. Gabrieli Woźniak i całej drużyny. To przepiękne przedstawienie „Wojna śmierci w oczy” zrobione wspólnie z kołem teatralnym „Abstrakcja” i paniami Renatą Lalak i Renatą Kryszczuk. To przywiezienie Betlejemskiego Światła Pokoju, kolędowanie i roznoszenie go po lokalnych instytucjach, a także przystąpienie do programu ZHP „Teczka serdecznej pamięci Jana Pawła II”. Nasze kroniki i wycinki prasowe najlepiej pokazują wielość i różnorodność podejmowanych przez nas działań – kontynuowała drużynowa.

Podczas ogniska harcerki i harcerze wspólnie z rodzicami oraz zaprzyjaźnionymi ze szkołą paniami nauczycielkami śpiewali, uczyli się nawet nowej piosenki oraz mieli wspólne gry integracyjne: goście i rodzice kontra harcerze! Pyszny tort, który tego wieczoru z wielkim apetytem zjedliśmy, przygotowała dla nas pani Ela Zieniewska, a pozostałe ciasta – rodzice. Smaczną grochówkę z harcerskiego kociołka ugotowały nasze harcerki: Ewa Milik i Ola Koc.

- Drodzy harcerze bardzo Wam dziękuję za ten czas, jaki dany mi był i jest z wami spędzać. Dziękuję za wasze zaangażowanie, za to, że jeśli Wam coś powierzałam – miałam pewność, że to będzie zrobione. Za to, że nie wstydzę się z Wami nigdzie pojechać bo wiem, że nie zawiedziecie mojego zaufania i będzie zachowywać się jak na harcerzy przystało. Serdecznie dziękuję Adamowi i Agnieszce D., bez których nie dałabym rady! Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom członków 22DH – to Państwo opłacacie składki, kupujecie mundury, pozwalacie swoim dzieciom jeździć na biwaki, zloty, obóz – to wy spieracie nas w naszych działaniach i do was kieruję WIELKIE DZIĘKUJĘ – zakończyła spotkanie phm. Anna Kożuchowska-Kurylak.


Info / Fot. 22 DH z Jabłonny Lackiej

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe