29
2022
2012-03-24

Druga zbiórka żywności-„Tak, pomagam


W dniach 16 i 17 marca członkowie Szkolnego Koła Caritas przy Gimnazjum Nr 2, podobnie jak i inne szkolne koła w mieście, zaangażowali się w druga edycję Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas – „Tak, pomagam".
Tym razem otrzymali też wsparcie od tych uczniów gimnazjum, którzy gromadzą punkty w ramach szkolnej akcji „Warto być dobrym” i razem zbierali żywność i datki finansowe w TOPAZIE przy ul. Magistrackiej. Młodzież pozostawała pod opieką pani Teresy Dziukowskiej i siostry Marzenny Tchórzewskiej.
Dodaj zdjęcie do materiału.
Początek formularzaAutor

Opis

Dodawanie zdjęciaMaksymalny rozmiar pliku to 5 MB

Aby wysłać zdjęcie musisz zgodzić się z poniższym warunkiem.

Dodając zdjęcie oświadczam, że mam prawo do dysponowania nim, zgadzam się na przetwarzanie danych w celu jego publikacji, oraz na nieodpłatne wykorzystanie zdjęć w serwisie naszemiasto.pl oraz innych serwisach i gazetach Grupy Polskapresse. Proszę o podpisanie autora zdjęcia w sposób podany w formularzu

Dół formularza

W wyniku przeprowadzonej zbiórki pozyskano wiele artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, które zgromadzone w Domu Miłosierdzia zostaną rozdysponowane w okresie przedświątecznym dla najbardziej potrzebujących.

Uczestnicy zbiórki zauważyli, że chętniej żywnością dzieliły się osoby uboższe niż bardziej zamożne. Ponadto z satysfakcją stwierdzili, że niektóre małe dzieci są uczone ofiarności przez swoich rodziców. Swój czas dla innych poświecili: Paulina Borychowska, Joanna Choruta, Agata Ewiak, Martyna Flazińska, Anna Laskowska, Patrycja Osipiak, Monika Krakowska, Kacper Sobieski, Iza Jagiełło, Kinga Zieniewska, Ada Raboszuk, Bogusia Wyrozębska,  Damian Zbucki, Paweł Moczulski, Maciej Tyszko.

J. O.

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe