17
2020
2017-04-03

Druga odsłona „Jazz z Wami”


W sobotę 1 kwietnia w Galerii DOM wystąpił Nika Lubowcz Quintet. Koncert młodej artystki jej znakomitych muzyków: Dawida Lubowicza (skrzypce), Krzysztofa Lenczowskiego (gitara), Marcina Murawskiego (kontrabas), Sebastiana Kuchczyńskiego (perkusja) był drugą odsłoną projektu „Jazz z Wami”, w którym SOK uczestniczy jako jeden z niewielu ośrodków kultury w Polsce. Festiwal „Jazz z Wami" odbywa się pod patronatem radiowej „Trójki”, a jego celem jest promocja polskiego jazzu i popularyzacja głównie polskich młodych artystów tworzących improwizowaną muzykę jazzową.

Sokołowska publiczność była zachwycona śpiewem młodej artystki, która razem z towarzyszącymi jej muzykami stworzyła wyjątkowy nastrój. Swoim śpiewem zaczarowała słuchaczy.
Nika Lubowicz pochodzi z Zakopanego, z rodziny muzyków. Ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach: wydziały Dyrygentura Chóralna i Fortepian oraz Podyplomowe Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie na wydziale Wokalistyki Jazzowej. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Współpracuje ze znanymi muzykami i zespołami jazzowymi, a także z Filharmonią Narodową oraz Teatrem Muzycznym „Roma”. Pracuje jako trener wokalny w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (TV Polsat). Jako stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2015 roku wydała swoją debiutancką płytę pt. „Nika’s Dream”, która została doceniona przez wiele liczących się osób z polskiej branży muzycznej.

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe