17
2020
2013-12-06

Droższa woda, droższe ścieki


Od stycznia 2014 roku cena wody i ścieków wzrośnie w Sokołowie Podlaskim średnio o 5%.

Za metr sześcienny wody mieszkańcy zapłacą 2,81 zł. - do tego doliczyć należy także VAT. Z kolei ceny ścieków wyglądają następująco: dla gospodarstw domowych - 3,55/m³ + VAT, a dla pozostałych odbiorców - 5,98/m³ + VAT. Zatem w porównaniu z rokiem bieżącym cena wody wzrasta o 4,85%, a ścieków o 5,34%.

Spośród 12 radnych obecnych na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 6 grudnia, 7 zagłosowało za wzrostem cen, 2 było przeciwnych a 3 wstrzymało się od głosu. 
Pytania na temat podwyżki mieli radni. - Wszystkie ceny idą w górę: gaz, światło a teraz dojdzie jeszcze woda i ścieki. Czy ta podwyżka jest konieczna? Gdybyśmy nie podnieśli ceny, byłaby jakaś wielka trauma z tego powodu? - pytał jeden z radnych. 
Na pytanie radnego odpowiedział wiceprezes sokołowskiego PUIK-u Wojciech Wdowiński,  który mówił, że głównym powodem wzrostu cen jest spadek sprzedaży.

A jak wygląda cena wody i ścieków sokołowskiego PUIK-u w porównaniu z innymi miejscowościami?
- W internecie publikowane są najświeższe dane dotyczące cen większości przedsiębiorstw wodociągowych w Polsce. Biorąc pod uwagę cenę wody, jesteśmy na 138 miejscu spośród prawie 700 przedsiębiorstw, licząc oczywiście od najniższych cen. Najniższa cena wody wynosi około 1,60 zł, a najwyższa ponad 18 zł. Patrząc na ścieki znaleźliśmy się na 32 miejscu. Najniższa cena wynosi prawie 3 zł, a najwyższa blisko 33 zł - mówi Wojciech Wdowiński.

Wiceprezes w swoim wystąpieniu odniósł się także do miasta Siedlce. - Oni mają studnie artezyjskie; my ich nie mamy. Pomimo że ponosimy ogromne koszty, woda w naszym mieście jest droższa tylko o 1 procent niż w Siedlcach. Jest dobrze - podsumowuje wiceprezes (...)

Więcej w wydaniu papierowym - już w środę.

KW

 

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

"Głównym powodem wzrostu cen jest spadek sprzedaży". A co będzie, gdy Gmina Sokołów odłączy swoje wsie? Słyszałem, że podjęto takie działania, bo miasto dyktuje im ceny detaliczne, a nie hurtowe.

z gminy wiejskiej
2013-12-09 13:36:21

Jest dobrze !!! Jakimi słowami można skomentować taki bezczelny tekst tego vice ? Dobrze to jest dla nich ,bo mają na te swoje kilkunastotysięczne pensje ,ale głową ruszyć żeby było taniej i lżej dla ludzi ,to nie ma komu,tylko potrafią wciskać kit w żywe oczy,że jest dobrze ! Jak można tak ludzi traktować ? Zupełnie jak za komuny,ale przecież prezesem PUiK jest stary solidaruch tylko jak widać gdzieś się sprytnie schował - pewnie grzebie w IPN i wyciąga trupy z szafy. Tfu,bezczelne chamstwo i rozbój !

żona
2013-12-08 22:17:15

wiadomo,że trzeba zarobic na pensje licznych Prezesów,Zastepców ,Kierwoników itp!!!Przyszedł Nowy Prezes ,miało być NOWE-jest jak ZWYKLE!!

Mieszkanka
2013-12-07 13:42:46

"Oni mają studnie artezyjskie; my ich nie mamy." NO WŁAŚNIE PANIE VICE-, DLACZEGO W SOKOŁOWIE NIE MA STUDNI ARTEZYJSKICH? MÓGŁBY NAM PAN TO WYJAŚNIĆ, PANIE VICE-?

pytajnik
2013-12-07 01:04:54
Strona 1/1


Dane kontaktowe