2
2020
2014-03-07

Drogi są fatalne...


- Bierzcie przykład z Kosowa - takie słowa usłyszał zarząd i radni powiatowi od mieszkańca gminy Kosów Lacki.

Słowa mieszkańca odnosiły się do sytuacji jaka panuje w radzie powiatu, czyli braku zgody pomiędzy radnymi. 
- W Kosowie jest zgoda i łatwiej nam współpracować, a co za tym idzie -  sprawniej wykonywać inwestycje.

Inwestycjami, które interesują mieszkańców jest przede wszystkim remont dróg. O tym, że remont niektórych jest konieczny, nikogo przekonywać nie trzeba. Temat remontu dróg poruszany jest przeważnie na każdej sesji powiatowej. Mieszkańcy skarżą się na zły stan nawierzchni, a zarząd przeważnie odsyła ich z kwitkiem. Podobnie było także na ostatnim posiedzeniu. Oprócz podwójnego głosowania w sprawie odwołania starosty oraz rolników domagających się wypłacenia udziałów członkowskich, pojawili się także mieszkańcy proszący o remont dróg. 
Stefan Czapski z miejscowości Czaple-Kolonia (gm.Repki) zaprosił starostę i radnych do swojej miejscowości. 
- Nasza droga jest nieprzejezdna. Nawet nie wiecie, jaki złe drogi posiadacie w swoim powiecie - powiedział mężczyzna, po czym jego słowa nagrodzone zostały gromkimi brawami. 
Wójt gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz również przyłączyła się do prośby wyremontowania dróg. Jak mówiła,  takich dróg wymagających remontu w gminie Repki jest kilka, nie tylko w miejscowości Czaple. Mieszkańcy Karskich wielokrotnie przyjeżdżali na sesje powiatowe z pytaniem  o remont drogi, mieszkańcy Kobylan Skorupek również od lat proszą zarząd powiatu o wykonanie nawierzchni. 
- Rozumiem, że budżet powiatu jest skromny ale apeluję do radnych: zamiast się kłócić, lepiej skupić się na swojej pracy - mówiła wójt Repek w trakcie posiedzenia. 

KW

Na zdjęciu droga przebiegająca przez Kobylany Skorupki (gm.Repki). O remont tej drogi powiatowej mieszkańcy walczą już od wielu lat...

« wróć | komentarze [6]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Droga w Łomna gm. Kosów Lacki nawet po małym deszczu droga jest fatalna i nie przejezdna. Mimo tego,że jeździ autobus szkolny i tak nic nie robią z tą drogą. ;(((

anonim
2017-02-13 19:55:30

Każda rada przez pierwsze dwa lata musi wykonać inwestycje zatwierdzone w budżecie przez poprzedników . Dopiero po tym czasie planuje swoje.W dwa lata ciężko jest nadrobić zaległości z 10 czy 20 lat.Energetyczna jest zaplanowana na ten rok.A Pan przewodniczący mieszka trochę bliżej.

radna gminy Kosów
2014-03-18 20:19:34

Zadowolonemu z siebie mieszkańcowi gminy propnuję abu przejechał się ulicą Energetyczną w Kosowie Lackim, przy której znajduje się duża piekarnia i kilka warsztatów. A może ten mieszkaniec też jest we władzach Kosowai dlatego jest taki zadowolony z siebie?

kosowiak
2014-03-17 04:33:31

Ale to chyba droga od strony Paprotni bo od Skwierczyna jest droga asfaltowa. Ale jak na żwirówkę to o tej porze to i tak ładnie wygląda.


2014-03-13 10:35:40

Nie tylko droga w Repkach jest fatalna, ale też droga w Łomna gm. Kosów Lacki.


2014-03-08 09:24:01

W Kosowie budowę dróg w tej kadencji rozpoczęto od Sitnego, gdzie znajdują się grunty Pana Przwodniczącego Rady, oraz ulicy Targowej, przy której mieszka obecny Burmistrz. Bardzo dobry przykład dla wszystkich samorządów!!!

mieszkaniec Kosowa
2014-03-08 02:44:33
Strona 1/1


Dane kontaktowe