11
2020
2019-09-24

Drogi po remoncie oficjalnie otwarte


W środę 18 września w Gminie Sterdyń odbyło się oficjalne otwarcie sześciu dróg kategorii gminnej, które po wielu latach oczekiwania udało się wyremontować. Inwestycje wykonano dzięki środkom własnym gminy oraz dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości ponad 2 mln zł.

Wstęgę na wyremontowanych drogach przecięli: Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska, Zastępca Wójta Tomasz Rostkowski, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pogorzelski, Inspektor Nadzoru Marek Sadłowski oraz sołtysi poszczególnych wsi. W uroczystościach wzięli udział także radni gminni, pracownicy Urzędu Gminy, mieszkańcy oraz przedstawiciele firm wykonujących inwestycje: P.W. Wikrusz Adam Witkowski i Małgorzata Lach-Witkowska oraz Mikst Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo robót drogowo – mostowych z Węgrowa. 

Nowe drogi poświęcił ks. proboszcz Zbigniew Rycak, który modlił się o bezpieczeństwo podróżnych i kierowców korzystających z dróg.

Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski podkreślił, że rząd stara się pomagać gminom i dofinansowywać remonty dróg lokalnych, gdyż to właśnie drogami kategorii gminnej podróżuje większość obywateli. Wójt Grażyna Sikorska zaznaczyła, że drogi przed remontem były w fatalnym stanie, co uniemożliwiało mieszkańcom wsi dojazd do pracy czy szkoły. Trudności mieli także przedsiębiorcy, których firmy znajdowały się przy zniszczonych drogach. Minister Waldemar Kraska dodał, że poprzednia władza dzieliła Polskę na prężnie rozwijającą się część "A" i część "B", w którą nie opłacało się inwestować. Jak podkreślił, podziały się skończyły i wszyscy mieszkańcy mogą korzystać z rządowego wsparcia.

W sumie tego dnia otwarto sześć dróg:

- drogę gminną w miejscowości Dąbrówka o łącznej długości 0,995 km i wartości 680.484 zł;
- drogę gminną w miejscowości Kolonia Stelągi o łącznej długości 0,995 km i wartości 785.528 zł;
- ul. Szeroką w Sterdyni o wartości 371.000 zł;
- tzw. Łącznik od ul. Szerokiej w Sterdyni o długości 123 m i wartości 49.000 zł;
- ul. Nowoprojektowaną w Sterdyni od km 0+271 do km 0+548 o łącznej długości 0,277 km i wartości 275.571 zł;
- drogę gminną w miejscowości Dzięcioły Dalsze od km 1+745 do km 2+625 o łącznej długości 0,880 km i wartości 1.297.399 zł.

Po uroczystościach odbyło się spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni, gdzie podziękowano wykonawcom i wszystkim zaangażowanym w zrealizowane inwestycje.
KDC « wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe