17
2020
2015-02-17

Drogi czekają na remont


Radny powiatowy Bogdan Czarnocki (PiS) kilka tygodni temu złożył interpelację do zarządu powiatu w sprawie modernizacji dróg powiatowych na terenie gminy Repki. Większość z nich nadal musi czekać w kolejce. 

Jak wskazał w piśmie radny, pilne jest sygnalizowane od dawna odwodnienie prawego pobocza drogi do dopływu rzeki Grobelka w Wyrozębach - Konatach. "Aktualny stan powoduje rozmiękczenie jezdni (...) Z uwagi na powyższe (...) pilna jest potrzeba wyrównania i zabezpieczenia jezdni nawierzchnią bitumiczną odcinka na długości obu sołectw: Wyrozębów-Konat i Wyrozębów-Podawców" - napisał radny.
 
Zdaniem Bogdana Czarnockiego jednym z najgorszych dróg powiatowych, nie tylko w gminie Repki lecz w całym powiecie, jest odcinek prowadzący do miejscowości Czaple Andrelewicze na długości 2,3 km od drogi Sawice - Bartków. Radny przypomniał, iż mieszkańcy wielokrotnie zabiegali o jej remont.
Również o pilny remont - jak wskazał radny - prosi się droga w Karskich. 
 
Cały tekst w jutrzejszym papierowym wydaniu.
KW

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Brawo Panie Bogdanie że Pan o nas nie zapomina po wyborach. Droga do Czapli to jedna wielka tragedia. Kiedyś Starosta Czarnocki zrobił nam drogę przez wieś a o reszcie Powiat zapomniał. To wstyd aby w XXI wieku takie brukopodobne drogi jak u nas i w Karskich jeszcze były. To gmina pokaźnym wkładem finansowym powinna dopingować Pana Starostę do działania.

Misia
2015-02-27 17:19:25

Czaple Andrelewicze to ziemia niczyja. Powiat drogi nie chce zrobić, a genialna pani wójt postawiła sobie znak "Gmina Repki wita/zaprasza ponownie" w Sawicach, bo do Czapli wstyd.


2015-02-23 16:02:09

Taka mała uwaga. Jak wiadomo po dawnej Policji mają być ławki i trawka zielona i może fikuśne latarnie. Nareszcie "zmęczone" chłopaki se usiądą jak Lordy. Słowo-klucz rewitalizacja jest ostatnio w modzie i chwała za to Pani Wójt. Tylko kiedy doczekamy się "rewitalizacji" dosłownie parę metrów dalej maleńkiego odcinka drogi powiatowej(zakręt na Bartków - ul. Szkolna) między przejściem dla pieszych a drogą nr. 62. Czy ten kilkumetrowy odcinek drogi to zienia niczyja?


2015-02-21 22:02:38
Strona 1/1


Dane kontaktowe