17
2020
2017-02-23

Droga zamknięta przez podtopienie


Z powodu podtopienia zamknięta została droga na odcinku Hilarów - Skibniew-Podawce. Nie jest wiadome na jak długo odcinek pozostanie wyłączony z ruchu.

W ciągu ostatnich kilku dni zniknął śnieg, pojawiły się zaś intensywne opady deszczu. Na efekty nie trzeba było długo czekać – na terenie całego kraju doszło do wielu podtopień lokalnych. Biuro Prognoz Hydrologicznych ogłosiło stan zagrożenia w kilku województwach. Przekroczony został już stan alarmowy m.in. na rzece Liwiec, w powiecie Węgrowskim. Poziom wody w samym Węgrowie sięga już poziomu okolicznych mostów, co stwarza realne ryzyko przelania się wody przez wały przeciwpowodziowe . Sytuacja w powiecie sokołowskim również nie wygląda najlepiej - najpierw do podtopienia doszło w miejscowości Trzciniec Mały w gminie Kosów Lacki, teraz zalana została droga pomiędzy Hilarowem a Skibniewem-Podawce. Odcinek łączący obie miejscowości został tymczasowo zamknięty.
Na drodze pomiędzy miejscowością Hilarów a miejscowością Skibniew została zniszczona droga żwirowa. Zmuszeni zostaliśmy do chwilowego zamknięcia tej drogi ze względu na roztopy i intensywne opady, które uszkodziły nawierzchnię – informuje wójt gminy Sabnie, Ireneusz Piotr Wyszyński.
Miejscowość Hilarów znajduje się w gminie Sabnie, Skibniew-Podawce przynależy zaś do gminy Sokołów Podlaski. Długość zamkniętej drogi to ponad 2 km – 1700 m w obszarze gminy Sabnie oraz około 500 m na terenie gminy Sokołów Podlaski. Wójt gminy Sabnie potwierdza, że wyłączenie odcinka z ruchu jest niemałym utrudnieniem dla mieszkańców:
Zamknięcie drogi jest istotnym utrudnieniem. Mieszkańcy muszą jeździć dookoła i nadkładać kilka km, żeby dotrzeć do Skibniewa. Mam nadzieję, że szkody uda się naprawić dzięki pomocy chociażby Wojewody.
Powołana została już komisja mająca wycenić poniesione straty. Złożony zostanie także wniosek do Urzędu Wojewódzkiego z prośbą o przyznanie środków, które przeznaczone zostaną na naprawę zniszczonej drogi. Synoptycy zapowiadają jednak w najbliższych dniach intensywne opady, co może skutkować kolejnymi podtopieniami.


 
Fot. UG Sabnie

PJoF

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

co mają dzieci do tego?

ewa
2017-02-27 15:31:15

niech zrobi wam drogę wójt gm sokołów bozabral dzieci do siebieto niech robi drogę do szkoły do Sabni droga super zapraszamy ☺☺☺

mieszkaniec
2017-02-25 21:58:29

Nigdy asfaltu nie było w Kostkach-Pieńkach.

zainteresowany
2017-02-25 17:47:28

a mieszkańcy miejscowości Kostki Pienki mieli asfalt po zimie nie zostało nic osobówka nie pojedzie tylko amfibio szanowny kierowniku gminy Sabin proszę się tam wybrak tylko ciągnikiem ito tym większym

mieszkaniec zadowolony
2017-02-24 15:04:08
Strona 1/1


Dane kontaktowe