17
2020
2014-04-24

Droga "na spółkę"


Droga powiatowa w Wierzbicach (gm. Jabłonna Lacka) wreszcie doczeka się remontu. Warunek jest jeden - gmina musi pokryć połowę kosztów. 

O przebudowę kilometrowego odcinka drogi w Wierzbicach mieszkańcy wsi, Rada Gminy w Jabłonnie, a także radni powiatowi z tamtejszej gminy walczyli już od dawna. 
Wreszcie coś ruszyło w tej kwestii; powiat zdecydował się na remont tej drogi, której wartość wynosi ponad 250 tys. zł. Warunek jest taki, że gmina musi wyłożyć 50% tej kwoty. Jeśli tego nie zrobi, remontu po prostu nie będzie [...]

SZANTAŻUJĄ NAS!
- Wcale nie jestem przeciw. Jak najbardziej jestem za remontem tej drogi, ale powiat nas szantażuje - mówi radny gminny Krzysztof Rozbicki. - Jeśli dołożymy, droga zostanie wyremontowana. Jeśli tego nie zrobimy, powiat nawet palcem nie ruszy [...]My musimy dokładać do dróg powiatowych, bo oni w przeciwnym wypadku sami niczego nie zrobią. A dlaczego powiat nie wyciągnie do nas ręki i nie dołoży do naszych inwestycji - pytał retorycznie radny.

Co zatem o wspólnym finansowaniu drogi powiatowej twierdzą władze gminy?
Władze gminy Jabłonna Lacka twierdzą, że remont drogi "na spółkę" jest bardzo korzystny. Tym bardziej, że współpraca pomiędzy gminą a powiatem od dawna układa się bardzo pomyślnie. 
- Powiat jest w trudnej sytuacji finansowej - mówi wójt Wiesław Michalczuk. - Dzięki poparciu radnych powiatowych z terenu naszej gminy, wspólnie wykonaliśmy już inne drogi powiatowe, z czego jesteśmy zadowoleni. 
Wójt uważa, że tym razem gmina również powinna połączyć wspólne siły i kontynuować dobrą współpracę z powiatem [...]

Nie będzie to jednak jedyna droga powiatowa, która w tym roku zostanie wyremontowana wspólnie z poszczególnymi samorządami gminnymi. "Na spółkę" wykonana zostanie prawdopodobnie także droga w Kobylanach-Skorupkach (aż do granicy powiatu) oraz drogi w gminie Bielany i Kosowie Lackim.

Więcej w najbliższym papierowym wydaniu.

Tekst i zdjęcia: KAMIL WASZCZUK

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe