29
2022
2023-02-23

Dramat mieszkańców starej kamienicy


Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy i właściciele lokali mieszkalnych w starej kamienicy przy ul. Wilczyńskiego 14 w Sokołowie Podlaskim z prośbą o nagłośnienie nękających ich problemów związanych z bardzo uciążliwym sąsiadem.

 Otóż właściciel jednego z mieszkań mieszczącego się w środkowej kondygnacji budynku pozostawia na sezon zimowy nie zabezpieczone i otwarte otwory okienne. W nieogrzewanym i otwartym lokalu zimą temperatury zrównują się z temperaturami na dworze i spadają nawet poniżej zera. Przez cienkie ściany wewnętrzne budynku sąsiednie mieszkania wychładzają się bardzo szybko, do tego stopnia, że nawet zamarza woda w instalacji hydraulicznej. Niemożliwe staje się utrzymanie odpowiedniej temperatury. Życie w takich mieszkaniach staje się koszmarem. Mieszkańcy wychłodzonych mieszkań próbują ocieplać wewnętrzne ściany styropianem, ale niewiele to pomaga.

Uciążliwy sąsiad nie reaguje na prośby i od lat nie czyni nic, by zabezpieczyć okna w swoim mieszkaniu. A nawet w ostatnim czasie dodał poszkodowanym mieszkańcom kamienicy kolejnych kłopotów. Na swoim balkonie od strony ruchliwej ulicy zawiesił baner o bardzo ostrej, antyukraińskiej treści. Pozostali mieszkańcy uważają powieszenie tego banera za całkowicie niewłaściwe postępowanie zwłaszcza w czasie trwającej na Ukrainie okrutnej wojny. Pomimo tego, że sami potępiają ten baner, to niestety są z nim utożsamiani przez przechodniów, znajomych oraz mieszkańców pobliskich domów i kamienic. W ich kierunku padały krzywdzące wyzwiska, nawet typu „Putin”.
Bezradni poszkodowani liczą na to, że nagłośnienie sprawy skłoni kłopotliwego sąsiada do refleksji i zmieni jego postępowanie. Oby tak właśnie się stało.
M.R.

« wróć | komentarze [10]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie ma bardziej kłopotliwych sąsiadów... jak te stare małżeństwo, których wszyscy wkoło mają dość.. Zamiast jednać się z ludzmi...bo bliżej mają niż dalej, to jeszcze bzdury opowiadają...Bo jak na kogoś nie doniosą to spać nie mogą. Powinni zająć się swoimi lokatorami... Jeszcze nikt takiego syfu nie widział jaki jest w tej kamienicy, śmierdzi szczynami..

Maksymilian
2023-03-20 12:03:02

taka prawda ,mial racje.


2023-03-16 08:57:42

Deputowani Lwowskiej rady obwodowej przegłosowali ogłoszenie 2022rokiem UPA w związku z tym, że w przyszłym roku mija 80 lat od utworzenia UPA i z uwagi na "istotny wkład UPA w ukraiński wyzwoleńczo-rewolucyjny ruch doby II wojny światowej" - napisał portal Zaxid.net. Lwowska Państwowa Administracja Obwodowa ma opracować program wydarzeń z okazji tych obchodów i zagwarantować ich finansowanie - dodano. Rada zwróciła się do parlamentu o podjęcie analogicznej decyzji i ogłoszenia roku 2022 rokiem UPA na poziomie państwowym. Wcześniej, w marcu, deputowani lwowskiej rady obwodowej zwrócili się do rządu Ukrainy oraz ministerstwa młodzieży i sportu o zmianę nazwy miejscowego stadionu z Arena Lwiw na stadion im. Stepana Bandery. Rząd nie odpowiedział na tę propozycję - wskazuje Zaxid.net. Bandera był przywódcą jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), której zbrojne ramię, Ukraińska Powstańcza Armia, jest odpowiedzialne za prowadzone w latach 1943-1944 czystki etniczne na ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Czy to nie jest mowa i wzywanie do nienawiści


2023-03-05 12:39:25

Żeby mieć ciepo w domu.. powinno się palić! A nie mieszać ludzi z błotem. Nikt tak naprawdę nie zastanowił się dlaczego tak właśnie jest. Gdyby lokatorzy w spół właścicieli.. nie zalewali mieszkańców mieszkających niżej, to nie trzeba by było wietrzyć mieszkania w celu uniknięcia wilgoci. A co do tych lokatorów.. potrafią wiele, chociażby załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne przez balkon. To nie przeszkadza i nie bulwersuje ?! A w kamienicy jest melina. Wchodzący czy wychodzący otwierają drzwi z kopa bo nie potrafią użyć klamki.Jeśli chodzi o baner... To jest upamiętnienie ofiar, nie nawołuje do zabijania. Są ludzie, którym przeszkadza prawda historyczna.

życie
2023-03-05 12:04:40

elewacja, w tym balustrady balkonów stanowią część wspólną budynku, dlatego "sąsiad" zawiesił baner na części wspólnej, a zatem również w imieniu pozostałych członków wspólnoty. Jeżeli ktoś się czuje urażony, a powinien być to zawsze może wystąpić z roszczeniem o naruszenie dóbr osobistych. W kwestii "wietrzenia" mieszkania, to również wspólnota (lub najbliżsi sąsiedzi) również zasadna jest droga sądowa i przymuszenie sąsiada do dokonania wymiany okien lub uzyskanie zgody Sąd, żeby wspólnota wymieniła stolarkę okienną na koszt właściciela mieszkania.

Stowarzyszenie Prawo do Godności ul. Andersa 1A, l
2023-02-27 16:00:10

Znaleźli się historycy i geopolitycy z wybiórczą percepcją. A może poczekamy aż ich przestaną dziś ruscy mordować? Inna sprawa, że tak wojujecie o sprawiedliwość, a problemu mieszkańców nie zauważacie?

Janette Badwin
2023-02-27 09:57:59

Za chwilę zjawi się odpowiednia stacja telewizyjna i nasze miasto będzie słynne z nienawiści do ludzi pokrzywdzonych przez wojnę. Czy o to chodzi tej osobie która powiesiła ten transparent?

Pani A.
2023-02-26 12:34:19

Bardzo dobrze. Popieram ten transparent

Jacek
2023-02-24 11:41:10

Taka była historia, nie można jej wymazać. Ukranińcy mordowali polskie dzieci.

John Goodwin
2023-02-24 08:18:16

Nie możemy o tym zapomnieć

Stop war
2023-02-24 08:17:27
Strona 1/1


Dane kontaktowe