12
2020
2014-08-21

Dożynki w Sabniach


Tegorocznym gospodarzem dożynek powiatowych jest gmina Sabnie. Święto plonów odbędzie się już w najbliższą niedzielę. 

Uroczystości rozpocznie Msza Św. polowa odprawiona pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Pikusa. Tuż po niej (około 14:15) rozpoczną się obrzędy dożynkowe, w tym dzielenie się chlebem, wręczenie odznaczeń "Zasłużony dla Rolnictwa" ora przyznanie wyróżnień "Sokół Biznesu". 
 
Na ostatnie w tej kadencji dożynki powiatowe do podsokołowskich Sabni przyjedzie mnóstwo zaproszonych gości. Jednym z nich będzie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki. Z jego udziałem w Zespole Szkół odbędzie się konferencja. Jej początek zaplanowano na godzinę 16:00. 
 
W trakcie dożynek dla dzieci przygotowany zostanie plac zabaw, a dla tych nieco starszych - chociażby wystawa sprzętu rolniczego. Ponadto każdy z uczestników dożynek może liczyć na prawdziwą grochówkę strażacką.
O godz. 17:30 rozpoczną się występy zespołów. Wystąpią: After Party, Hoyraky i D-Bomb. Od 22:00 trwać będzie dyskoteka z zespołem Diley.
 
Relację z dożynek przedstawimy w najbliższym papierowym numerze.
 
KW

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

pragnę podziękować organizatorom tegorocznych dożynek oraz za to iż będąc gościem u Pana Bienia razem z córką i jej przyjaciółką mogłam być na cudownej nie zapomnianej uroczystości oraz zabawie . Przesyłam pozdrowienia z Warszawy

wilczek
2014-08-26 13:08:44
Strona 1/1


Dane kontaktowe