32
2019
2018-09-18

Dożynki Gminno-Parafialne w Kosowie Lackim


W niedzielę 9 września 2018 r. odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne.Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10:00 mszą świętą dziękczynną z okazji dożynek w Kościele pw. NNMP w Kosowie Lackim. Dalsza część obchodów odbywała się na placu przed MGOK.

O godz. 15:00 przybyłych gości i mieszkańców przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki - Jan Słomiak wraz z Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim - Ewą Rutkowską.

Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci przedszkolnych oraz uczniów kosowskich szkół. Jako pierwsze na scenie zawitały dzieci z Gminnego Przedszkola w Kosowie Lackim. Następnie uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim zaprezentowali "Pokaz mody wiejskiej". Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego zaprezentowali występ "Na ludową nutkę". Nie zabrakło również tańca w wykonaniu Zespołu Tanecznego TEMPO. Wystąpili również wokaliści MGOK - Oliwia Frąc, Ewelina Krzymowska i Marzena Radomska-Wujek. Ponadto wystąpił zespół RETRO STARS w składzie Elżbieta Słoniewska, Tadeusz Zawistowski i Jerzy Łaszczuk.

"Wygłupy Kabaretowej Grupy" - pod takim hasłem rozbawiał widownię kabaret działający przy MGOK. Muzycznie natomiast czas umilała Kapela STERDYNIACY.

Imprezie towarzyszyły stoiska promocyjne i kulinarne. Tradycyjnie nie zabrakło również pysznej grochówki przygotowanej przez Ewę Arciechowską. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa gołębi, która gościła u nas dzięki Zrzeszeniu Hodowców Gołębi Pocztowych i Rękodzieło artystyczne Wiesławy Kur. Była również wystawa sprzętu wojskowego, prezentowana przez uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół w Kosowie Lackim. Natomiast wśród atrakcji dla dzieci znalazły się kucyk i koza z Latosowa oraz dmuchańce.
Info / Fot: UMiG Kosów Lacki 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ten nadymany arogancki buc Słomiak pcha się przed wyborami zawzięcie do zdjęć. Ale mam nadzieję, że tym razem mu się nie uda. Każdy inny będzie lepszy.

rodowita Kosowianka
2018-09-19 10:44:21
Strona 1/1


Dane kontaktowe