2
2020
2016-04-03

Dom dziecka w Wyrozębach?


W budynku dawnego szpitala w Wyrozębach Podawcach prawdopodobnie powstanie dom dziecka. Powiat zamierza sprzedać budynek Caritasowi z 99-procentową bonifikatą. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dom dziecka rozpocznie działalność od września. Najpierw w budynkach, gdzie znajdowały się domy pracownicze i kuchnia, potem w dawnym szpitalu. 
 
NAJLEPSZA PROPOZYCJA
Do 2013 roku w Wyrozębach znajdował się Zakład Opiekuńczo - Leczniczy. Przynosił on ogromne straty, więc dyrekcja sokołowskiego SP ZOZ podjęła decyzję, aby przenieść go do sokołowskiego szpitala. Tak też zrobiła. Dzięki temu szpital zaoszczędził kilkadziesiąt tysięcy rocznie. 
 
Właścicielem budynku w Wyrozębach jest powiat. Jego władzom zależało, aby budynek nadal służył społeczności. Taka też była wola spadkobiercy (...) 
 
Nadzieja pojawiła się ze strony Caritasu Diecezji Drohiczyńskiej. Ksiądz dyrektor Łukasz Gołębiewski zaczął rozmawiać z władzami powiatu już kilka tygodni temu. Nieoficjalnie mówiło się, że caritas chce stworzyć w Wyrozębach dom dziecka. Te informacje potwierdziły się kilka tygodni temu. 
 
RUSZY OD WRZEŚNIA
Władze powiatu zamierzają przekazać obiekt Caritasowi z 99-procentową bonifikatą. Ile więc Caritas będzie musiał zapłacić?
 
- Na razie trudno powiedzieć. Dopiero powołaliśmy zespół, który zajmie się sprawami formalnymi. Niebawem nastąpi też wycena - mówi starosta Leszek Iwaniuk. 

Ksiądz dyrektor Łukasz Gołębiewski jest bardzo zadowolony, że dom dziecka powstanie właśnie w Wyrozębach. 
 
- W powiecie sokołowskim nie ma jeszcze takiej placówki. Co więcej, nie ma go w całej naszej diecezji. A potrzeby są naprawdę spore - mówi Łukasz Gołębiewski. 
 
Więcej w papierowym numerze.
KW
 

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Władza, właśnie realizuje pomysł ... ktoś napcha sobie kieszenie !


2016-04-13 09:49:08

Tak może być tylko w Polsce. Najłatwiej oddać budynek za grosze kościołowi. Wstyd że władze powiatowe nie mają pomysłu na ten obiekt - żenada.

Marika
2016-04-07 11:31:55

Dom Dziecka dla sierot po programie 500+

syk
2016-04-04 18:48:55

Pomysł ok. Szkoda obiektu (...)

popo
2016-04-03 21:39:33

A co powie starosta jako nadzorujący szpital na aferę z panią lekarką hejterką o której był program w TVP INFO? Udajemy że nie ma sprawy a nieszczęście ludzi ze Śląska nas nie obchodzi?

pacjent
2016-04-03 13:39:00
Strona 1/1


Dane kontaktowe