2
2020
2019-06-04

Dofinansowanie od Marszałka na remont dróg dojazdowych


Są środki na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych w subregionie siedleckim. W czwartek 23 maja umowy z beneficjantami podpisała Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. Łączna kwota dofinansowania od Marszałka na drogi w naszym powiecie to 575 tys. zł.

Przy udziale środków z budżetu województwa mazowieckiego zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych blisko 41,1 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych w powiatach: garwolińskim, łosickim, mińskim, siedleckim, sokołowskim oraz węgrowskim.

Dofinansowanie w naszym powiecie otrzymali:

- Powiat Sokołowski - modernizacja - przebudowa drogi powiatowej nr 3940W na odcinku Patrykozy - Patrykozy - Kolonia, na terenie gminy Bielany - etap I, kwota dofinansowania: 80 tys. zł.

- Gmina Jabłonna Lacka - przebudowa drogi gminnej Morszków - Jabłonna Lacka, kwota dofinansowania: 145 tys. zł.

- Gmina Repki - przebudowa drogi gminnej na odcinku Mołomotki – Gałki, kwota dofinansowania: 75 tys. zł. 

- Gmina Sabnie - przebudowa drogi gminnej zlokalizowanej na działce o nr geod. 345 w miejscowości Tchórznica Szlachecka, kwota dofinansowania: 65 tys. zł.

- Gmina Sokołów Podlaski - przebudowa - modernizacja drogi gminnej w miejscowości Nowa Wieś, kwota dofinansowania 95 tys. zł.

- Gmina Sterdyń - przebudowa drogi gminnej w miejscowości Dzięcioły Kolonia, kwota dofinansowania: 70 tys. zł.

Z dofinansowania od Marszałka nie skorzysta Gmina Bielany, która wnioskowała o środki na przebudowę drogi gminnej wewnętrznej na odcinku Rozbity Kamień - Wańtuchy. Kwota przyznana na ten cel przez Marszałka to 45 tys. zł, a całość inwestycji opiewa na 450 tys. zł. Jak oświadczył wójt Zbigniew Woźniak, gminy nie stać na 90-procentowe współfinansowanie projektu.


Oprac. Katarzyna Dybowska 
Fot. www.mazovia.pl, UG Sokołów Podlaski, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podl.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe