17
2020
2017-03-13

„Dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”


Komitet Społeczny „Kapela Serc Miejskiego Przedszkola nr 4” przy współpracy z Urzędem Miasta Sokołów Podlaski, Sokołowskim Ośrodkiem Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w koncercie charytatywnym „Kapela serc dla Wiktorka”, który odbędzie się 16.03.2017r. o godz. 17.00 w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Patronat honorowy nad koncertem objęli: Maria Koc Wicemarszałek RP, Waldemar Kraska Senator RP oraz Bogusław Karakula Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski.

Zebrane środki finansowe przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację 2, 5 letniego Wiktora Rudnickiego, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Jest to choroba genetyczna, postępująca i na chwilę obecną nieuleczalna. Jego możliwości ruchowe są znacznie ograniczone. Jedynym sposobem opóźnienia choroby jest wyjątkowo intensywna rehabilitacja, specjalistyczny sprzęt oraz lek powstrzymujący rdzeniowy zanik mięśni. Wiktor w marcu 2017 r. zakwalifikowany został na leczenie w Polsce. Znalazł się wśród dziesięciorga dzieci, którym podano ten innowacyjny lek.

Pomysł na koncert charytatywny wziął się z potrzeby serca. Gośćmi specjalnymi koncertu będą Marek Bukowski i Maciej Dancewicz. Wystąpią: Manufaktura Dźwięków, SąLepsi, Voci Cantati, Voci Bambini, Chór Kameralny KOE, Gimnazjal-BAND, Siostry Kisielińskie, ZPiT SOKOŁOWIANIE.

W trakcie koncertu odbędzie się aukcja charytatywna przedmiotów podarowanych przez ludzi dobrego serca oraz zbiórka do puszek.
Udało nam się zyskać grono przyjaciół, do którego zaliczają się m. in. znani artyści, politycy, sportowcy, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie, czy po prostu życzliwi nam ludzie i firmy. Wśród przedmiotów przekazanych na licytację znajdą się m.in.: Płaskorzeźba Pałacu Prezydenckiego – podarowana przez Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, Komplet porcelanowych filiżanek z certyfikatem autentyczności – podarowany przez Panią Premier RP Beatę Szydło, Konstytucja 3 Maja, r. Teka bibliofilska – podarowana przez Pana Waldemara Kraskę Senatora RP.,Rycina – Schody w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej – przekazane przez Panią Marię Koc – Wicemarszałka Senatu R, Albumy z dedykacją oraz zestaw do parzenia kawy po bośniacku – przekazane przez Ambasadę RP w Bośni i Hercegowinie, Album „Człowiek Krzyża. Historia w obrazach” autorstwa Alfredo Tradigo. – z błogosławieństwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa prof. dr hab. Tadeusza Pikusa – Biskupa Drohiczyńskiego, Obraz z bursztynu - ofiarowany przez Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski Bogusława Karakulę, Złota Piłka z autografami siatkarzy reprezentacji Polski i Mistrzów Świata 2014 oraz ich trenerów - przekazana przez Polski Związek Piłki Siatkowej, Piłka z podpisami piłkarzy Legii Warszawa – przekazana przez Fundację Legii, Koszulka piłkarska Adidas rozmiar L Klubu Piłkarskiego I Ligi Pogoń Siedlce z autografami Piłkarzy – podarowana przez MKP Pogoń Siedlce, Bluza z autografem Daniela Omielańczuka z Sokołowa Podlaskiego - zawodnika mieszanych sztuk walki w wadze ciężkiej – podarowana przez zawodnika, Wejściówka dla 30 dzieci (grupa zorganizowana) do Parku Trampolin JUMPER w Białymstoku. Ponadto wiele cennych rzeczy: obrazy na płótnie ręcznie malowane, książki, plakaty, płyty z autografami, bilety wstępu na spektakle teatralne, sesje fotograficzne, vouchery na aranżacje wnętrz, usługi kosmetyczne i okulistyczne, itp. Lista wszystkich przedmiotów przekazanych na licytację znajduje się na stronie internetowej oraz na facebook Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina w Sokołowie Podlaskim (www.przedszkole4.az.pl). Wszystkie przedmioty są do obejrzenia w siedzibie MP4 Leśna Kraina, ul. Węgrowska 22. Serdecznie dziękujemy za ogromną wrażliwość, otwarte serce i zapraszamy na Koncert.

"Kiedy pomagamy inny, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”
F. Edwars
MP nr 4 „Leśna Kraina”

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe