17
2020
2018-04-25

Do Wierzbic jest asfalt


W sobotę 14 kwietnia 2018 r. uroczyście otwarto i poświecono przebudowany fragment drogi gminnej, łączącej Wierzbice Górne z drogą krajową nr 62.

Po modlitwie i poświęceniu drogi przez ks. Andrzeja Dryżałowskiego, proboszcza parafii Repki-Szkopy, wstęgę przecięli: ks. proboszcz, przedstawiciele samorządu wszystkich szczebli i mieszkańców wsi Wierzbice Górne.

Droga liczy 2 km długości oraz 5 m szerokości i była przez mieszkańców długo wyczekiwana. Jest na podbudowie, a więc bardzo dobrej jakości, jak stwierdziła Wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz. Kosztowała 731 tys. zł. Na tę budowę Gmina dostała od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego dofinansowanie ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał dotację w wysokości 150 tys. zł.

- Jako mieszkańcy gminy Repki jesteśmy dumni, że w gminie udaje się realizować inwestycje zgodnie z potrzebami mieszkańców, takie jak place zabaw dla dzieci, remonty świetlic wiejskich, przebudowy dróg. Pragnę złożyć podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zrealizowania tej inwestycji. Jestem przekonany, że droga ta będzie nam służyć przez długie lata ku zadowoleniu wszystkich mieszkańców gminy – powiedział w Szkopach na kolejnej tego dnia uroczystości sołtys wsi Wierzbice Górne Waldemar Podniesiński, dziękując za przebudowę drogi. Za pomoc w zdobyciu dofinansowania Wójt Gminy dziękowała Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janinie Ewie Orzełowskiej.

J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe