17
2020
2010-11-07

Do trzech razy sztuka


„Bożyszcze kobiet” to doskonała rozrywka na wysokim poziomie i okazja do obejrzenia znanych i lubianych aktorów na deskach Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Capitol wystawi ten spektakl już 25 listopada.

W ramach współpracy Sokołowskiego Ośrodka Kultury z warszawskim Teatrem Capitol na deskach sceny widowiskowej ponownie wystąpią znakomici aktorzy. Teatr ten powstał dzięki pasji i odwadze jego założycieli Anny Gornostaj i Stanisława Mączyńskiego - to jest dzieło naszego życia - jak sami przyznają. Spektakle cieszą się dużym zainteresowaniem i uznaniem mieszkańców Sokołowa Podlaskiego i okolic. A już 25 listopada na miłośników teatru czeka kolejna i wyborowa propozycja. Tym razem Teatr Capitol oferuje swoim widzom spektakl „Bożyszcze kobiet” w reżyserii Cezarego Morawskiego. Doskonale napisaną komedię autorstwa Neila Simona - jednego z najczęściej wystawianych dramaturgów na świecie. Ostatnią, wyśmienitą warszawską realizacją dramatu jego autorstwa był spektakl „Słoneczni chłopcy” w wykonaniu Zbigniewa Zapasiewicza oraz Franciszka Pieczki.

Lek na nudę
46-letni Barney prowadzi szczęśliwe życie - dom, kochająca żona, praca w restauracji. W jego oczach jednak wydaje mu się jednak nudne, wypełnione tylko obowiązkami męża, ojca i biznesmena. Brakuje w nim szaleństwa, spontaniczności, dreszczu prawdziwych emocji i ryzyka. Postanawia więc je uatrakcyjnić i organizuje w mieszkaniu swojej matki tajemne schadzki z przypadkowo spotkanymi paniami. Poznajemy trzy skrajnie różne kobiety: atrakcyjną będącą wcieleniem seksapilu Helen, gadatliwą i swobodną Bobby oraz niewyróżniającą się w tłumie, znerwicowaną Jenny – przyjaciółkę żony Barneya.
Trzy odmienne charaktery, trzy różne środki uwodzicielskiej gry a w środku pozornie przyzwoity mężczyzna. Na naszych oczach, ten Casanova w średnim wieku staje się coraz śmieszniejszy ale i pewniejszy siebie - każdą kolejną schadzkę aranżuje coraz zręczniej. W miarę rozwoju akcji nasuwa się pytanie: czy jedynym sposobem ubarwienia szarego życia jest zdrada i kłamstwo?

Recepta na życie
Pod płaszczem żartów, lekkiego stylu tego dramatu amerykańskiego, kryje się jednak smutna prawda o tym, że w każdym z nas drzemie zło. Zdradzamy bliskich, oszukujemy ich, mydlimy im oczy myśląc, że w ten sposób udowodnimy swoją atrakcyjność i niezależność. Istnieją jednak także inne sposoby walki z rutyną codziennego życia. Jakie? O tym przekonają się Państwo oglądając finał spektaklu, który jest doskonałą odpowiedzią na to pytanie.

BOŻYSZCZE KOBIET
Autor sztuki: Neil Simon, przekład: Mira Michałowska; reżyseria: Cezary Morawski; muzyka: Dariusz Żebrowski; scenografia: Ewa i Andrzej Przybyłowie. Obsada: Anna Dereszowska, Piotr Gąsowski, Hanna Śleszyńska, Anna Modrzejewska. Spektakl – 25 listopada, godz. 20.30. Rezerwacja biletów w Sokołowskim Ośrodku Kultury, tel. 25 787 30 32.
KATARZYNA NIERODA
FOT. TEATR CAPITOL

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe