42
2019
2018-12-28

Dni Zdrowia i Profilaktyki 


W dniach od 3 do 17 grudnia w naszej szkole odbywały się Dni Zdrowia i Profilaktyki. Działania wynikały z realizacji programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły i miały na celu promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wolnego od nałogów. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści.

Wychowawcy klas I – III i VI przygotowali dla uczniów warsztaty na temat prawidłowego odżywiania. Zapoznali wychowanków z talerzem zdrowia i piramidą żywienia. Następnie wszyscy wspólnie przygotowali  pożywne i zdrowe sałatki. Najmłodsi poznali również zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczestniczyli w spotkaniu ze strażakiem, który przypomniał im zasady bezpiecznego zachowania. Bardzo wiele radości sprawiły dzieciom zabawy ruchowe „Turniej Mikołajów” oraz zajęcia artystyczne, na których wykonywały plakaty prozdrowotne.

Klasy starsze zadania prozdrowotne i profilaktyczne realizowały podczas godzin z wychowawcą, pedagogiem szkolnym jak również na lekcjach. Wspólnie przygotowywali gazetki tematyczne, plakaty promujące zdrowy styl życia bez uzależnień i przemocy. W oparciu o prezentacje multimedialne poznawali zasady zdrowego odżywiania. Obejrzeli filmy edukacyjne „Nie spal się na starcie” oraz spektakl profilaktyczny w Sokołowskim Ośrodku Kultury „Kolor duszy”. Uczniowie klasy VIII i III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych przeprowadzonych przez panią Ewę Murawską – pedagoga z PPPP w Sokołowie Podlaskim.

Wszystkie formy zaproponowane przez nauczycieli w ramach Dni Zdrowia i Profilaktyki cieszyły się zainteresowaniem wśród uczniów. Mamy nadzieję, że nabyte wiadomości i umiejętności zaprocentują na przyszłość.


 

Danuta Odowska
Jadwiga Bartnik 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe