6
2020
2018-05-23

Dni Sokołowa i nie tylko Margaret


W sobotnie popołudnie i wieczór 19 maja na Trawniku Coolturalnym w ramach uroczystych obchodów Dni Sokołowa Podlaskiego odbył się pierwszy w tym roku koncert plenerowy. Wydarzenie przyciągnęło tłumy sokołowian i mieszkańców okolicznych miejscowości.

Na scenie pojawiły się grupy artystyczne, na co dzień działające w Sokołowskim Ośrodku Kultury: Black Code Dance Studio, Hip Hop Dance Family. Pięknie zaprezentowały się przedszkolaki – uczestnicy konkursu w Miejskim Przedszkolu nr 2 ,,Taniec do piosenki polskiej w stuletniej historii Niepodległej”, a także uczniowie sokołowskich szkół podstawowych i podopieczni Gabrieli Pliszki- Kraska z klasy śpiewu Ogniska Muzycznego w SOK. Rozstrzygnięto konkurs na imię dla miejskiego sokoła – maskotki. Wybrano imię Witek - dla uczczenia Wielkiego Księcia Litewskiego Witolda, który w 1424 roku nadał Sokołowowi prawa miejskie. Zwycięzcą konkursu został Andrzej Stokowski. Burmistrz Bogusław Karakula i dyrektor Marcin Celiński wręczył maskotki przedstawicielom występujących placówek.

W sąsiedztwie SOK i sceny plenerowej był jarmark rękodzieła, stoiska gastronomiczne, lody oraz największy dmuchany plac zabaw w kraju. Organizatorzy przygotowali też konkursy z nagrodami. Zainteresowanie wzbudzał namiot SOK z T-shirtami i torbami z okolicznościowym nadrukiem.

W dalszej części wieczoru wystąpił działający przy Sokołowskim Ośrodku Kultury zespół Manufaktura Dźwięków Band, złożony z doświadczonych muzyków i wokalistek, kierowany przez Michała Ostromeckiego, instruktora muzyki z SOK. Skład zespołu: Alicja Ostromecka (vocal), Gabriela Pliszka-Kraska (vocal), Anna Maliszewska (vocal), Adrian Osipiak (vocal), Paweł Woźniak (gitara basowa), Michał Ostromecki (instrumenty klawiszowe, gitara), Damian Wołyniec (saksofon), Adam Tokarski (gitara), Dominik Skorupka (perkusja). Wykonali oni na żywo i w ciekawych aranżacjach zagraniczne i polskie przeboje w stylu soul, smooth-jazz i rock.

Potem na scenie pojawił się zielonogórski kabaret Jurki, który już od 1994 roku zabawia publiczność i zdobywa nagrody na festiwalach. Ich dynamiczny występ rozbawił i sokołowską publiczność.

Zwieńczeniem sobotniego koncertu był oczywiście występ gwiazdy muzyki rozrywkowej – MARGARET, na który przybyło setki fanów.

Margaret to artystyczny pseudonim urodzonej w Stargardzie Małgorzaty Jamroży. 27-letnia piosenkarka zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 mini albumem All I Need i od tego czasu rozpoczęła się jej kariera muzyczna w Polsce i innych europejskich krajach. W 2013 r. Margaret reprezentowała Polskę na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w Karlshamn i zajęła drugie miejsce w finale. W 2014 r. wydała swój debiutancki album studyjny  Add the Blonde, który uzyskał certyfikat platynowej płyty. Drugi album -  Just the Two of Us, nagrany w duecie z Mattem Duskiem pod koniec 2015 również zdobył status platynowej płyty, kolejny - Monkey Business z 2017 r. był notowany na ósmym miejscu na polskiej liście sprzedaży OLiS. W 2018 r. piosenką „In My Cabana” Margaret zajęła siódme miejsce w finale szwedzkiego Melodifestivalen 2018. Jest laureatką wielu nagród: MTV Europe Music Awards, Kids’ Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki. Zdobyła również wiele nominacji, w tym m.in. do Wiktorów i Telekamer. Wokalistka bierze udział w licznych koncertach charytatywnych. Jej występy na trasach koncertowych przyciągają tłumy.
 

J.O. 
Fot. SOK, J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe