43
2019
2019-12-03

Długa już przejezdna


Centrum Sokołowa znowu jest przejezdne. Zakończenie prac przy ul. Długiej bardzo poprawiło komfort jazdy przez centrum naszego miasta. Ma też wpływ na rozpoczęcie drugiej wyczekiwanej przez Sokołowian inwestycji – modernizacji targowiska. W jaki sposób? Co łączy te dwie inwestycje?

Kierowcy odetchnęli z ulgą. Dziury i przełomy w ul. Długiej nareszcie przeszły do historii. Ulica Długa leży w ciągu drogi krajowej. Prace mógł prowadzić tylko jej właściciel czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. O przeprowadzenie prac burmistrz Bogusław Karakula zabiegał właśnie w GDDKiA. Został wyremontowany odcinek około 1 tys. metrów – od skrzyżowania z placem ks. Brzóski do skrzyżowania z ul. Repkowską.

Nie udało się doprowadzić do planowanej modernizacji placu ks. Brzóski. Jak zapewniają władze miasta, nie zrezygnują z tej części inwestycji, będą nadal o nią zabiegać.

Prace na ulicy Długiej objęły wymianę nawierzchni jezdni, krawężników, modernizację chodników. Z wymienianej na nową infrastruktury miasto pozyskało kostkę. Materiał przyda się już przyszłym roku, kiedy rozpoczną się prace przy modernizacji targowiska. W planach jest nowa nawierzchnia i zadaszenie. Projekt zostanie zrealizowany, jeśli samorządowi uda się pozyskać dofinansowanie. O wsparcie władze będą starać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach PROW. 

Info / Fot. UM Sokołów Podlaski


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe