2
2020
2019-06-11

Dla życia i rodziny


W niedzielę 9 czerwca 2019 r. Sokołów Podlaski był jednym ze 130 polskich miast, w których odbyły się Marsze dla Życia i Rodziny. Marsze są organizowane od 2006 roku i zawsze niosą przesłanie dotyczące ochrony ludzkiego życia i praw rodziny.

Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w konkatedrze. Po jej zakończeniu ponad 200 uczestników pod wodzą ks. Piotra Arbaszewskiego, Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej, wyruszyło w kierunku Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Rodziny z dziećmi, przedstawiciele szkół z katechetami, stowarzyszeń i innych środowisk manifestowali swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju. Marsz zakończył się odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego.

W tym roku, według Centrum Życia i Rodziny, czyli ogólnopolskiego koordynatora przedsięwzięcia, pod hasłem „Nie pozwól na seksedukację w szkołach” w całej Polsce maszerowało ponad 200 tys. osób. Organizatorzy podkreślali, że edukacja seksualna wg. standardów WHO zagraża prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży oraz podważa pierwszeństwo wychowawcze rodziców i należy się jej wyraźnie sprzeciwić.
J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe