17
2020
2013-10-11

Dla miłośników filmu


Pomimo remontu sali kinowej, Dyskusyjny Klub Filmowy „Zbyszek” nie zawiesił swojej działalności. Spotkania odbywają się w lokalu „Niespodzianki”, i jak zawsze przyciągają liczną grupę miłośników i znawców dobrego filmu.

NA POCZĄTEK "SUGAR MAN"
Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie odbyło się w czwartek, 26 września i przyszło na nie blisko 30 osób. Zaprezentowany film pt. „Sugar Man” to dokument o amerykańskim muzyku meksykańskiego pochodzenia, Sixto Rodriguezie, któremu przepowiadano karierę na miarę Boba Dylan’a. Tak się jednak nie stało - płyty się nie sprzedały, a słuch o artyście szybko zaginął. Po kilku latach jego pracę doceniono w RPA, gdzie  muzyk stał się bardziej popularny od Elvisa Presley’a. Ówczesny pobyt artysty był jednak mało znany; krążyły plotki, że muzyk popełnił samobójstwo...

- Narracja w filmie jest prowadzona w sposób, który stawia widza w roli detektywa; sprawia, że widz czuje się uczestnikiem tej historii. Piękna muzyka, niemalże w całości złożona z utworów głównego bohatera, pobudziła dyskusję na temat jego talentu. Film zainteresował uczestników spotkania - mówi Wojciech Baran, prezes DKF 
„Zbyszek”.

NIEDŁUGO KOLEJNA ODSŁONA
W październiku kolejna odsłona DKF-u. W czwartek, 24 października o godz. 18:00 zaprezentowany zostanie film Romana Polańskiego pt. „Nieustraszeni pogromcy wampirów”. Jak mówi Wojciech Baran, spotkanie będzie hołdem złożonym wybitnemu reżyserowi, który niedawno obchodził 80-te urodziny. Gościem spotkania będzie filmoznawca Andrzej Kawecki, który na pewno doskonale przybliży sylwetkę twórcy i trafnie wprowadzi w treść filmu oraz pokieruje dyskusją. Uczestnicy spotkań są zadowoleni, że pomimo remontu Sokołowskiego Ośrodka Kultury, DKF nadal prowadzi swoją działalność. 
- Takie spotkania integrują ludzi młodych i dojrzałych, połączonych pasją do kina - mówi jedna z uczestniczek spotkania. 
O tym, dlaczego warto być członkiem Dyskusyjnego Klubu Filmowego tłumaczy Wojciech Baran: - Osoby zainteresowane filmem, które pragną przeżyć głębsze emocje podczas seansu, zdecydowanie są pożądani jako uczestnicy naszego klubu dyskusyjnego. Pokazujemy filmy, które poruszają aktualne zagadnienia społeczne, bądź też skupiają się na uniwersalnych problemach ludzkiej egzystencji. Sięgamy również po klasykę - filmy, które zapisały się wielkimi literami w historii kina.

KAMIL WASZCZUK
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe