17
2020
2017-03-19

Dla dzielnego Wiktorka i wspaniałych rodziców


„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". Tymi słowami z Ewangelii wg. św. Mateusza dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński otworzył czwartkowy koncert „Kapela serc dla Wiktorka" – finał akcji charytatywnej, z której dochód zostanie przekazany na rzecz niespełna trzyletniego chłopca.

Wiktor Rudnicki toczy walkę z groźnym przeciwnikiem – rdzeniowym zanikiem mięśni. O etapach tej walki informowaliśmy w dwóch poprzednich numerach naszego tygodnika. Ostatnio Wiktor, razem z dziesięciorgiem pacjentów z najcięższą postacią tej choroby został zakwalifikowany do innowacyjnego programu leczenia. Daje to wielką nadzieję na powstrzymanie postępu choroby. Fundusze zebrane w czasie akcji wspomogą leczenie i rehabilitację chłopca.

Ogromna mobilizacja organizatora przedsięwzięcia, czyli Miejskiego Przedszkola Nr 4 „Leśna Kraina” oraz współorganizatorów: Urzędu Miasta w Sokołowie Podlaskim, Sokołowskiego Ośrodka Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej sprawiła, że do akcji włączyły się sokołowskie placówki oświatowe, firmy, osoby prywatne - wspaniali ludzie o otwartych sercach, którzy na miarę swoich możliwości chcieli wesprzeć inicjatorów i pomóc państwu Rudnickim – rodzicom Wiktorka. Poza zbiórką funduszy do specjalnych puszek zorganizowano zbiórkę przedmiotów na licytację. Ich liczba (ponad 150) i wartość przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Poza tym przed samym koncertem harcerze z 13. SDH „Cichociemni" im. gen. E. Zawackiej Zo przeprowadzili zbiórkę do puszek oraz sprzedaż gadżetów. Ich drużynowa Katarzyna Nawacka, nauczyciel MP nr 4 „Leśna Kraina”, prowadziła koncert.

Zanim rozpoczęły się występy i licytacje, pomysł i przebieg akcji przybliżyła dyrektor „Leśnej Krainy” Ewa Zakrzewska.
Trudno było powstrzymać łzy, kiedy mama Wiktora, której towarzyszyła córka Agatka, przedszkolak z „Leśnej Krainy”, opowiadała o chorobie synka, jego dzielności, a także smutkach i radościach rodziny, która się nie poddaje. „Dziękuję, że jesteście z nami, że oswajacie się z niepełnosprawnością, że staliście się przyjaciółmi mojego syna i na nowo zapaliliście nam światełko w tunelu.” – mówiła wzruszona.

Marka Bukowskiego i Macieja Dancewicza przedstawiła dyrektor Biblioteki Miejskiej Hanna Lecyk. Znani ze świata filmu i telewizji goście specjalni wylicytowali kilkadziesiąt przedmiotów za ogromną kwotę 2 9174 zł. I tak piłka z podpisami piłkarzy Legii Warszawa „zarobiła” 6200 zł, „złota” piłka z autografami siatkarskiej reprezentacji Polski, mistrzów świata z 2014 r. – 3800, zaproszenie dla dwóch osób na spektakl „Król Lear” w Teatrze Polskim (podarowane przez pochodzącą z Sokołowa aktorkę Lidię Sadową) - 2100, dwie unikatowe filiżanki ze spodkami przekazane przez premier Beatę Szydło - 1804 zł, płaskorzeźba od prezydenta Andrzeja Dudy - 1500 zł. Wysokie ceny osiągnęły też obrazy, kosze z produktami od firm, obrazy, rzeźby i inne licytowane dary. Nie zabrakło regionalnego sękacza od pani Wandy Oksięciuk. Część przedmiotów można było nabyć przed koncertem, a do końca marca będą trwały aukcje internetowe pozostałych darów serca.

W trakcie koncertu wystąpili sokołowscy wykonawcy, którzy zawsze chętnie biorą udział w tego typu przedsięwzięciach - Voci Cantati, Voci Voci, Voci Bambini, Chór Kameralny KOE, Gimnazjal-Band, Siostry Kisielińskie, Sąlepsi, Manufaktura Dźwięków. Grupy zaprezentowały różnorodne utwory, a publiczność do ostatniego miejsca wypełniająca salę widowiskową, po raz kolejny przekonała się, że mamy w Sokołowie i okolicach grono utalentowanych osób, które swoimi występami gwarantują wysoki poziom artystyczny i głębokie przeżycia emocjonalne.

Na zakończenie ponad trzygodzinnego koncertu serdeczne podziękowania dla ludzi o wielkich sercach w imieniu organizatorów i Wiktorka przekazała dyr. Ewa Zakrzewska. Nie zabrakło rzęsistych oklasków, a na scenie łez radości i gorących uścisków. A sękacz i obraz „Martwa natura” jeszcze raz zmieniły właścicieli. Natomiast olbrzymia przytulanka ze sceny - słoń - już jest u Wiktorka. Może przyniesie mu szczęście?

Akcję Patronatem Honorowym objęli: Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP, Waldemar Kraska Senator RP oraz Bogusław Karakula Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski, którzy również przekazali na licytację cenne przedmioty.
Wieści Sokołowskie sprawowały patronat medialny nad wydarzeniem.J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe