24
2019
2011-03-29

DKF - film i konkurs o Kieślowskim


Dyskusyjny Klub Filmowy "Zbyszek" zaprasza wszystkich na kolejne spotkanie, które odbędzie się 7 kwietnia o godz. 17. Tym razem wyświetlony zostanie „Krótki film o zabijaniu" w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego.

W tym roku przypada okrągła rocznica śmierci Krzysztofa Kieślowskiego, jednego z najwybitniejszych twórców polskiego kina. W związku z tym Dyskusyjny Klub Filmowy "Zbyszek" zaprasza do obejrzenia "Krótkiego filmu o zabijaniu" oraz dyskusji z gośćmi spotkania - Maciejem Sopyło z Grupy Horyzont – przeciw karze śmierci, działającej przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz księdzem Wodzisławem Szczepanikiem, doktorem etyki. Panowie poprowadzą dyskusję na temat kary śmierci.
Dla członków i sympatyków sokołowskiego DKF organizatorzy ogłaszają konkurs wiedzy o Krzysztofie Kieślowskim. Do wygrania płyty z muzyką filmową Zbigniewa Preisnera: "Preisner’s Voices" oraz "Requiem dla mojego przyjaciela", których fundatorem jest firma Sony Music.
Pytania konkursowe:
1. Która rocznica śmierci Kieślowskiego przypada w tym roku?
2. Ile nominacji do Oscara dostał film „Czerwony”?
3. Od którego filmu współpracę z Kieślowskim zaczął Krzysztof Piesiewicz?
Czas na udzielenie poprawnych odpowiedzi do 5 kwietnia. Można je przysłać drogą mejlową (dkfzbyszek@gmail.com) lub osobiście dostarczyć do Sokołowskiego Ośrodka Kultury (pokój instruktorów). Spośród poprawnych odpowiedzi wylosowanych zostanie pięcioro zwycięzców. Losowanie odbędzie się na spotkaniu DKF 7 kwietnia, a zwycięzcami mogą być tylko i wyłącznie stali lub zdeklarowani członkowie.
Ceny dwumiesięcznych karnetów Klubu to 20 zł i 10 zł (ulgowe).
Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach DKF oraz udziału w konkursie.
K. MARKUSZ

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe