2
2020
2011-04-21

Diety na „Skrzydła” – z okazji beatyfikacji


Sokołowscy radni powiatowi przyjęli apel, w którym zachęcają przedstawicieli władz różnego szczebla z całego kraju do przekazania części swoich diet na cele charytatywne.

Z propozycją, by w taki sposób uczcić beatyfikację Papieża – Polaka Jana Pawła II wyszedł w marcu jeden z radnych PSL (prosił, by nie podawać jego nazwiska). Na ubiegłotygodniowej sesji apel przybrał formę konkretnego apelu, który uchwalili radni, a który ma teraz zostać rozesłany do senatorów, posłów i radnych samorządowych różnych szczebli z całej Polski.

Z kwietniowej diety
- Rada Powiatu Sokołowskiego pragnie w sposób wyjątkowy uczcić beatyfikację naszego rodaka – Papieża Jana Pawła II, która odbędzie się 1 maja – czytamy w apelu, który przyjęli radni. – Ojciec Święty przez cały swój pontyfikat głosił przesłanie miłosierdzia i miłości bliźniego. Apelował o pokój na świecie i pomoc osobom potrzebującym. Nie pozostając obojętni na te apele, pragniemy swoją postawą oddać hołd nauce Jana Pawła II, przekazując część swoich diet z kwietnia na cele charytatywne. Proponujemy, aby przeprowadzić zbiórkę pieniędzy do puszek „Caritas” i wesprzeć tym samym program stypendialny dla dzieci z ubogich rodzin pod nazwą „Skrzydła”. Zachęcamy do wsparcia wspólnej inicjatywy i podjęcia działań na rzecz pomocy bliźnim.

Dajmy im skrzydła
Program „Skrzydła” realizuje Caritas Polska.
- Został stworzony, aby pomagać dzieciom, które nie mogą się uczyć i odrabiać lekcji, bo nie mają zeszytów ani książek. Nie mogą skoncentrować się na lekcji, ponieważ są głodne, a obiad w szkole to jedyny ciepły posiłek – wyjaśniają jego twórcy. – Często chorują i opuszczają lekcje, bo nie mają kurtki, czapki, spodni czy butów na zimę. Są zdolne i chcą się uczyć, ale bieda powoduje, że czują się gorsze od swoich rówieśników i nie wierzą we własne umiejętności. Marzą o tym, żeby kiedyś zostać kimś i wyrwać się z biedy, która ich upokarza… Jeśli wzrusza cię los takich dzieci, przyłącz się do naszego programu i wybierz dowolną formę jego wsparcia.
Powiatowi radni pieniądze wrzucać będą do specjalnej puszki, która po zakończeniu zbiórki trafi do Caritas.

Program Skrzydła
Pieniądze wpłacać można na konto Caritas Polska. PKO BP S.A. I O/Centrum Warszawa 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem: Skarbonka Skrzydeł.
TEKST/FOT. BOŻENA GONTARZ

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jan Paweł 2 z tym gremium ze zdjęcia nie chciałby mieć nic wspólnego!!!On dawał miłość drugiemu a nie kasę na pokaz.Myślałem,że wskaznik intelektualny radnych jest odrobinę wyższy!A może dla dobra bliżniego zrezygnują ze swoich "opłakanych" i "nędznych" diet z całego roku!?Marzenia..,prawda?

tadziu
2011-04-22 19:52:35

"Lepiej późno niż wcale". Też jestem wzruszony, choć wolałbym, by w powiecie powstały nowe miejsca pracy. Póki co proponuję wystąpić z apelem o miłosierdzie, miłość do bliźniego i pomoc osobom potrzebującym do premiera i Rządu RP, którym jak widać dalekie są słowa Jana Pawła II. 26 października 2010r. Rząd RP zamroził obowiązujące od 2006r. kwoty kryteriów dochodowych (351zł na osobę w rodzinie i 477zł na osobę samotnie gospodarującą) uprawniające najbiedniejszych Polaków do pomocy społecznej. Tym posunięciem zabrano zdolnym, a biednym uczniom stypendia socjalne. W tym czasie rodzina członka Rządu RP korzystając z miłosierdzia UG Repki kupuje za pół darmo budynek po szkole w Sawicach, by później korzystając z miłosierdzia UE (ponad 7 mln. zapomogi) wybudować tam ośrodek rehabilitacyjno - leczniczy. Niebawem korzystając z miłosierdzia UE (około 4mln zł w ramach modernizacji dróg lokalnych) w/w gmina wybuduje drogi dojazdowe do wspomnianego ośrodka. W tym czasie Rząd RP w ramach miłosierdzia, miłości do bliźniego i pomocy osobom potrzebującym zabiera biednym 2.500zł z zasiłku pogrzebowego (chciano odebrać zasiłki rodzinne !), by dać 250tyś zł zapomogi każdemu członkowi rodzin ofiar katastrof wojskowej "Casy" i tej ostatniej Smoleńskiej. Ostatnim posunięciem Rządu RP w ramach wspomnianego miłosierdzia, miłości do bliźniego i pomocy osobom potrzebującym była głodowa waloryzacja (2,7%) równie głodowych świadczeń emerytalno-rentowych. Później następują gwałtowne podwyżki cen towarów i usług, a "Caritas" (choć może jest to wina kierowników OPS) spóźnia się przed świętami z pomocą żywnościową kierowaną do ośrodków pomocy społecznej.

Pewien obywatel
2011-04-22 09:12:30

Wpierw podwyzszanie diet i pensji w Gminie Sokolow zeby mieli z czego laskawie zrzute zrobic

jp
2011-04-21 21:46:30

Naprawdę, jestem" wzrószony" takim gestem radnych.Większość tam zasiadająca i tak tylko pierdzi w stołki i taki z nich pożytek.Takim gestem chcą zmienić rzeczywistość?Ilu jest ludzi biednych i potrzebujących w Powiecie?Czy nad tym któryś z tych panów myślał przez chwilę?Ależ nie,bo i po co zajmować się biedotą i plebsem!Oni są od wyższych zadań.Jan Paweł 2 był przedewszystkiem skromnym człowiekiem,kochającym ludzi za to,że są.Radni natomiast" kochają" na pokaz!Ciekawe, kto w to uwirzy?

mieciu
2011-04-21 19:23:48

Szczytny cel, gratulacje dla Pana Tadeusza Bielińskiego.

MIESZKANIEC
2011-04-21 19:18:15
Strona 1/1


Dane kontaktowe