2
2020
2019-04-02

Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych Caritas Diecezji Drohiczyńskiej


Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych Caritas Diecezji Drohiczyńskiej mieszczący się w Sokołowie Podlaskim (w skrócie DOWON) powstał w 01.02.2010 roku. Od tamtego czasu nieustannie prowadzi szeroko pojęte poradnictwo dla osób z niepełnosprawnościami.

Od tamtego czasu nieustannie prowadzi szeroko pojęte poradnictwo dla osób z niepełnosprawnościami. W Ośrodku
świadczone jest specjalistyczne wsparcie polegające na: prowadzeniu poradnictwa psychologicznego i społeczno-prawnego oraz udzielanie informacji na temat przysługujących osobom niepełnosprawnym praw, uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznych ułatwiających aktywne funkcjonowanie w życiu codziennym, społecznym i zawodowym.

Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00- 16.00 wsparcia udziela specjalista ds. pomocy osobom niepełnosprawnym i ich otoczeniu. Ponadto swoje dyżury pełnią: prawnik, psycholog, doradca zawodowy, specjalista ds. rozwiązywania problemów osób niepełnosprawnych i ich otoczeniu, a także specjalista ds. rehabilitacji. Obecnie swoim zasięgiem DOWON obejmuje trzy województwa: mazowieckie (powiat sokołowski i węgrowski), podlaskie (powiat siemiatycki, bielski i hajnowski) i lubelskie ( powiat bialski i miasto Biała Podlaska).

Od kwietnia 2019 r. Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych rozszerzy swoją ofertę skierowaną do osób niepełnosprawnych o terapię neurologopedyczną. Z terapii korzystać będą mogli zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, którzy zamieszkują powiat sokołowski i węgrowski. Osoby zainteresowane udziałem w terapii zapraszamy do Ośrodka. Zapisy prowadzi Pan Krzysztof Zając.

Ponadto w kwietniu zostanie uruchomiona infolinia dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin szukających wsparcia i pomocy.

Kontakt z Ośrodkiem:
Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych
Caritas Diecezji Drohiczyńskiej
08-300 Sokołów Podlaski ul. Lipowa 84
tel./fax (25)787 - 37- 40;
e-mail: dowon.sokolowpodlaski@op.pl

Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych Caritas Diecezji Drohiczyńskiej współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe