17
2020
2015-07-04

Diecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej


Od 12 do 14 czerwca w Bielsku Podlaskim pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” odbywał się diecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2015.

W tym roku festiwal, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, miał inną formułę - nie było przesłuchań w kilku ośrodkach diecezji, tylko od razu finał w Bielsku Podlaskim. Na scenie Bielskiego Domu Kultury 12 i 13 czerwca wystąpiły 43 podmioty muzyczne. Spośród reprezentantów powiatu sokołowskiego sukces odnieśli: Oliwia Frąc (SP w Kosowie Lackim) – I miejsce w  kategorii solistów do lat 10; Jakub Lachowski ( Publiczne Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podl.) – II miejsce kategorii solistów 15 - 17 lat; Joanna Choruta (maturzystka I LO w Sokołowie Podl.) - wyróżnienie w kategorii solistów 18 - 30 lat; Cunti Simus Concanentes (SP w Skrzeszewie) – I miejsce w kategorii scholi dziecięcej; Voci Cantati (Sokołowski Ośrodek Kultury) – I miejsce w kategorii zespołów wokalnych.

Jak informują organizatorzy, celem festiwalu jest rozwój młodego człowieka, jego dobro kulturowe, duchowe, religijne i patriotyczne. Młodzież uczestnicząca w konkursie przebywała w miasteczku namiotowym przy parafii p.w. Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim, a w programie festiwalu były też między innymi warsztaty muzyki Gospel i pogodny wieczór. Odpowiedzialny za organizację festiwalu był ks. Łukasz Suszko.  
 
W niedzielę 14 na koncercie galowym w BDK wystąpili laureaci pierwszych miejsc, Warsztaty Muzyki Uwielbieniowej, WTZ z Sokołowa Podlaskiego i Ośrodek Wsparcia z Hajnówki.
 
jo

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Małe uściślenie do artykułu - umknęło uwadze P. Redaktor, iż Oliwia Frąc i Kuba Lachowski byli reprezentantami SOKOŁOWSKIEGO OŚRODKA KULTURY


2015-07-08 13:32:41
Strona 1/1


Dane kontaktowe