2
2019
2018-05-15

Derby dla Podlasia


W sobotnie popołudnie (12 maja) Podlasie zagrało spotkanie derbowe (dwie drużyny z powiatu sokołowskiego grające w klasie siedleckiej okręgówki) z Jabłonianką na boisku GKS Miedzanka w Miedznej. Mecz odbył się w słoneczny dzień przy temperaturze ponad 25 stopni.

Przed rozpoczęciem meczu minutą ciszy zebrani na stadionie uczcili pamięć zmarłego działacza i członka Komisji Rewizyjnej Miejskiego Klubu Sportowego Podlasie Sokołów Podlaski Janusza Bałkowca.

Początek spotkania to przewaga sokołowian, dłużej utrzymujących się przy piłce. Mimo że Podlasie rozgrywało piłkę, to Jabłonianka miała pierwszą okazję na bramkę. Akcja J. Toczyskiego z Grądzkim, który strzelił prosto w bramkarza. Po jednej z akcji drużyny z Sokołowa i faulu przed polem karnym rzut wolny wykonywał P. Buczyński. Błąd w obronie i nieporozumienie bramkarza z obrońcami Jabłonianki wykorzystał kapitan drużyny Kobus i Podlasie w 17 min. wyszło na prowadzenie. Sytuacji strzeleckich nie wykorzystali Siedlecki i Paweł Buczyński. Pierwsza połowa spotkania skończyła się 1: 0 dla Podlasia. Druga połowa to zmiany w Jabłoniance. Na boisku pojawili się Gąsowski i  Przesmycki G. Po błędzie bramkarza Siedlecki strzelił bramkę. Po stracie drugiego gola Jabłonianka próbowała walczyć i zdobyć bramkę, ale Podlasie uspokoiło grę. Najbliżej zdobycia bramki był zawodnik Jabłonianki Zawadzki, który minimalnie przestrzelił. Do końca spotkania wynik meczu nie uległ zmianie i Podlasie wygrało mecz 2: 0, rewanżując się przeciwnikowi za porażkę 1: 0 w rundzie jesiennej w Jabłonnie. 

Podlasie Sokołów Podlaski – Jabłonianka Jabłonna Lacka 2 : 0 (1 : 0)

Bramki: Dawid Kobus 17 min., Marcin Siedlecki 74 min.

Skład Podlasia: Kotowski – Goś, Ł. Buczyński, Przybyszewski, Sawicki ( 82 min. Adamczuk) - Kobus (88 min. M. Nowotniak), Fabisiak, Horowicz, Klimczuk (90 min. Chadaj), P. Buczyński (78 min. Czorniej) - Siedlecki

Skład Jabłonianki: Graw – Domagała (46 min. Przesmycki), Ołtarzewski, Michalczuk, Cydejko (75 min. Tymosiak) - Trochimiuk, Zawadzki, J.Toczyski, D.Toczyski (46 min. Gąsowski) - Wasilewski (82 min. Sękal), Grądzki (80 min. Płachetko)

Żółte kartki: Ł.Buczyński, Kobus (Podlasie) - Gąsowski, Zawadzki (Jabłonianka)

Juliusz Nowicki  

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe