17
2020
2020-06-29

Debiut Sokołowianina z sukcesem w ultramaratońskim biegu Rzeźnika!


 Pochodzący z Sokołowa Podlaskiego biegacz Mateusz Lasikowski wziął udział w organizowanym w Bieszczadach biegu Rzeźnika.
 
Na bardzo trudnej, górskiej trasie startujący w kategorii M20 (zawodnicy w wieku 20 -29 lat) Mateusz Lasikowski osiągnął znakomity wynik i zajął 2 miejsce w klasyfikacji tej kategorii. Jest to znakomite osiągnięcie, szczególnie, że Mateusz debiutował w tego typu biegach. Biegi ultra Trail polegają na pokonaniu trasy przebiegającej na górskich zboczach z uwzględnieniem podbiegów i zbiegów oraz trawersów na zboczach gór na wyznaczonej trasie. Ścieżki te często są zabłocone i śliskie oraz zawierają dużo kamieni, co wyjątkowo utrudnia bieg. 
 
W tym roku trasa rozpoczynała się w malowniczej, bieszczadzkiej miejscowości Cisna i przebiegała przez okoliczne szlaki. Poziom trudności zawodnicy określali jako bardzo trudny.  Trenerem Mateusza jest Rafał Krzeszewski, dla którego jest to również ogromny sukces, bo w ramach treningów #biegajztreneremRafałKrzeszewski Mateusz pracuje od niedawna. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Juliusz Nowicki
Karol Krakowski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe