43
2019
2016-02-12

Debatowali o bezpieczeństwie


Sokołowscy policjanci spotkali się z wójtem, radnymi i przedstawicielami gminnych placówek z terenu gminy Jabłonna Lacka. Rozmawiali o problemach nurtujących mieszkańców gminy. 

Sokołowską policję reprezentowali: komendant Wiesław Nasiłowski, naczelnik wydziału ruchu drogowego Zbigniew Pilip i kierownik posterunku policji w Sterdyni Piotr Talarczyk. Debata odbyła się w czwartek (11 lutego) o godz. 12. w Urzędzie Gminy Jabłonna Lacka. 

- Podczas spotkania komendant przedstawił zebranym ideę, która przyświeca organizacji debat społecznych w miastach i gminach. Poinformował o osiągnięciach sokołowskich policjantów i poziomie bezpieczeństwa na terenie gminy Jabłonna. Przybliżył zebranym istotę map zagrożeń, które po konsultacjach społecznych będą tworzone dla każdej jednostki samorządowej - relacjonuje Sławomir Tomaszewski, oficer prasowy KPP w Sokołowie Podlaskim. 
 
- Mapa zagrożeń jest zaproszeniem lokalnej społeczności do identyfikacji zagrożeń. Jest również inspiracją dla podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo do podejmowania jeszcze skuteczniejszych działań. Mapa ta opiera się na wiedzy i doświadczeniu służb  z uwzględnieniem oczekiwań społecznych - kontynuuje rzecznik.
 
Po wystąpieniu komendanta każdy z uczestników debaty mógł zabrać głos. Wśród poruszanych kwestii pojawiły się pytania nt. budowy monitoringu w gminie oraz dewastacji mienia publicznego. 
 
Każdy uczestnik debaty mógł wypełnić anonimową ankietę. 
 
Po spotkaniu wójt Wiesław Michalczuk podkreślił, że taka debata była bardzo potrzebna. 
 
KW
fot. KPP Sokołów

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ręce opadają leżąc.

popo
2016-02-13 13:31:10
Strona 1/1


Dane kontaktowe