17
2019
2013-02-07

Debata o eko-śmieciach


W szkole podstawowej w Nowej Wsi odbyła się debata na temat ZSEE – zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii.
Debatę  przygotowali i poprowadzili uczniowie – członkowie szkolnego zespołu konkursowego, biorący udział w ogólnopolskim konkursie – „Drugie życie elektro-śmieci”. Celem było zwrócenie uwagi na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny i przekonanie do odpowiedniego postępowania z ZSEE i zużytymi bateriami.
W debacie wziął udział wójt gminy Marcin Pasik, kierownik GZEAS Urszula Rozbicka, kierownik Referatu Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Janusz Kur oraz referent ds. utrzymania czystości w gminie Barbara Hryp oraz radni gminy, sołtysi wsi należących do obwodu szkoły, mieszkańcy wsi, kadra nauczycielska i uczniowie.
Uczestnicyobejrzeli prezentację multimedialną - „Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi wypowiadają wojnę elektro-śmieciom”, przygotowaną przez Szkolny Zespół Konkursowy zielona eko-szkoła. Następnie odbył się panel dyskusyjny, w czasie którego to głównie uczniowie zadawali pytania pracownikom samorządowym. Pytania dotyczyły realizacji w gminie ustaw dotyczących ZSEE i zużytych baterii. Pytano o wprowadzenie w życie przepisów ustawy z dn. 1.01.2012 r. dotyczącej utrzymania czystości i porządku w gminie.
Jak stwierdził wójt Marcin Pasik pytania były ciekawe, dosyć szczegółowe i bardzo aktualne.
Jest nadzieja, że wszyscy uczestnicy debaty staną się świadomymi obywatelami i będą wiedzieli, jak korzystać ze zdobyczy cywilizacji, nie szkodząc środowisku i życiu na ziemi.

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jak patrzę na wójta to mdłości mnie biorą.Kryzys,a on zaprowadził nas radnych do oglądania swego nowego gabinatu.Za 150 tys.zł jak wykonawca mówi.Ofermy gminne złożyły wnioski o zakup sprzętu dla strażaków ochotników, oczywiście pani kierownik zawaliła kolejną sprawę i teraz gmina musi zwracać kasę, źle wykorzystaną.A to duża kasa. Wójt zwolnił sekrewtarkę po 50,i ciekawe kogo przjmie?.

sikawkowy
2013-02-08 22:28:48

Brawo dla wójta Pasika za to że i na takie spotkania zawsze znajdzie czas a nie wysyła pracowników.Chyba wójt Pasik jak na razie jest rozpoznawalny na całym powiecie.

ulek
2013-02-08 18:20:24
Strona 1/1


Dane kontaktowe