17
2020
2019-05-21

Dawka humoru na 14. edycji „eSki”


W niedzielę 12 maja 2019 r. do Sokołowskiego Ośrodka Kultury przybyła liczna grupa wielbicieli dobrego humoru. Wszystko za sprawą 14. edycji Festiwalu Zespołów Kabaretowych Seniorów „eSka”. W tym roku swoje kabaretowe skecze, zabawne scenki i piosenki prezentowało aż dwadzieścia jeden grup z Mazowsza i Podlasia. Gościem specjalnym tegorocznej „eSki” była aktorka Marzena Kipiel-Sztuka, czyli serialowa Halinka Kiepska.

Od wielu lat Festiwal Zespołów Kabaretowych „eSka” cieszy się ogromną popularnością wśród seniorów z naszego regionu. Cieszy fakt, że z roku na rok uczestników przybywa, a ich inwencja i kreatywność zaskakują coraz bardziej. Program Festiwalu jest zawsze bardzo atrakcyjny. Prezentowane przez seniorów skecze bawią do łez, a skoczne piosenki zachęcają do wspólnego śpiewu i tańca. Ale „eSka” to nie tylko zabawa. To także wspaniała okazja do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń, długich serdecznych rozmów oraz… nuta rywalizacji!

Tegoroczne występy były oceniane przez czteroosobowe niepowtarzalne jury w składzie: Marzena Kipiel – Sztuka, Aneta Mroczek, Agnieszka Buśk oraz Anna Marciniak.

Po długich, burzliwych obradach, szanowne gremium wyłoniło następujących zwycięzców:

– I miejsce oraz GRAND PRIX – „Zespół Kameralny” UTW w Mordach;
– II miejsce – zespół „JAR-SENIOR” Jarnickie Stowarzyszenie Seniorów z Jarnic;
– III miejsce – zespół „Sokołowscy Bardowie” z Sokołowa Podlaskiego;
– wyróżnienie – zespół „Ożarowskie Kumoszki” z Ożarowa Mazowieckiego.

Jak co roku zwieńczeniem Festiwalu jest występ gwiazdy polskiej estrady. Gośćmi minionych edycji byli m.in Andrzej Grabowski, Artur Barciś, Agnieszka Fitkau – Perepeczko, Stanisław Górka, Katarzyna Łaniewska i Andrzej Rosiewicz. W tym roku gościem specjalnym była aktorka Marzena Kipiel-Sztuka, która zaprezentowała program pt. „Życie nie jest kiepskie”. Podczas jej monologu publiczność żywiołowo reagowała głośnym śmiechem i gromkimi brawami.

Ostatnim punktem wydarzenia były podziękowania skierowane do sponsorów. Fundatorami nagród w tegorocznej edycji Festiwalu byli: Sokołowski Ośrodek Kultury, Parkiety Jabłoński oraz nasi wydawcy: Państwo Agnieszka i Maurycy Rejowscy z firmy EFEKT STUDIO Sp. z o.o.

14. edycja „eSki” niewątpliwie pozostanie w pamięci uczestników na długi czas, a już dzisiaj zapraszamy w imieniu organizatorów do wzięcia udziału w jej kolejnej edycji. Tradycyjnie, dobry humor – gwarantowany!
Katarzyna Dybowska
Fot. SOK


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe