2
2020
2017-12-12

Dary serca dla przyjaciół


Już od ponad dziesięciu lat społeczność szkolna placówki przy ul. Repkowskiej pielęgnuje więzi z uczniami Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Dzięki współpracy, zapoczątkowanej przez Teresę Dziukowską, wieloletnią opiekunką Szkolnego Koła Caritas z Publicznego Gimnazjum nr 2 i Urszulę Sarnecką, nauczycielkę ZSS, integrują się kolejne pokolenia uczniów.

Jedną z tradycyjnych form tej integracji są spotkania w dniu Św. Mikołaja. W tym roku szkolnym odbyło się ono 7 grudnia w ZSS. Z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 przybyły członkinie koła „Caritas” z klas gimnazjalnych wraz z opiekunem koła – ks. Piotrem Arbaszewskim oraz pedagog Joanna Turos i psycholog Ewa Murek-Szotko. Grupą młodzieży z ZSS opiekowały się nauczycielki: Urszula Sarnecka, Katarzyna Pietrzykowska i Barbara Tokarska.

W szkolnej świetlicy gości powitała dyrektor Beata Biernat, zaś ks. Arbaszewski rozpoczynając spotkanie podkreślił potrzebę serca, uśmiechu i ciepła rodzinnego dla każdego dziecka. Zaznaczył też, że każdej rodzinie ciepło i siłę daje miłość.

Następnie młodzież wspólnie śpiewała, bawiła się, rozmawiała. Po poczęstunku goście wręczyli uczniom placówki prezenty – dary serca od społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 i sponsorów. Paczki otrzymali wszyscy uczniowie. Z kolei młodzież ZSS obdarowała opiekunów z zaprzyjaźnionej placówki własnoręcznie wykonanymi upominkami – pięknymi aniołami z włóczki. Spotkanie, przebiegające w przyjacielskiej i radosnej atmosferze, przyniosło gościom i gospodarzom wiele pozytywnych emocji. Zadeklarowano dalszą współpracę.

J.O.  

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe