15
2019
2018-04-11

Dan Tepfer Trio w Sokołowie Podlaskim


Sokołowski Ośrodek Kultury i Festiwal Jazz z Wami zapraszają na koncert grupy Dan Tepfer Trio, który odbędzie się w czwartek 26 kwietnia 2018 r. w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Bilety w cenie 20 zł dostępne są w punkcie informacji SOK. 

Urodzony w 1982 roku w Paryżu. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat w Paris Conservatoire Paul Dukas. Już jako dziecko chętnie improwizował. Robiąc licencjat z astrofizyki na Uniwersytecie w Edynburgu, często grywał na scenie jazzowej. W tym czasie miał też krótki epizod jako dyrygent operowy. W 2005 roku po ukończeniu Boston’s New England Conservatory, gdzie doskonalił się pod okiem Danilo Perez, Dan przeprowadził się do Nowego Jorku. Szybko stał się znanym, cenionym muzykiem i kompozytorem. Przez gazety nazywany błyskotliwym (The Boston Globe), wybitnym (The Washington Post), niezwykle wyważonym (the New York Times), ze świetnym wyczuciem formy i pewnością gry (France’s Jazz Magazine), Tepfer koncertował zarówno solo jak i z towarzyszeniem orkiestry. Wydał kilka płyt m.in. Before the Storm (2005), Oxygen (2007), The improvisations in Twelve Keys (2009) oraz Five Pedals Deep (2010) jako trio z Thomasem Morganem (bas) i Tedem Poor (perkusja). W duecie z Lee Konitzem, jednym z najlepszych jazzowych saksofonistów, nagrał płytę Duos with Lee nazwaną przez JazzInsideNY „wskazówką dla ludzkiego potencjału”. Słuchając Dana Tepfera odnosi się wrażenie płynności, swobodnego ruchu, ale też stałości gry zakorzenionej w historii jazzu. Dzięki temu Tepfer tworzy nową historię tego gatunku. W 2011 muzyk wydał swój solowy album Goldberg Variations/Variations. Płyta jest swego rodzaju dialogiem jazzman’a z mistrzem muzyki dawnej. Między poszczególnymi, klasycznie zagranymi wariacjami Jana Sebastiana Bacha, Tepfer nagrał swoje własne improwizacje, podkreślając tym ponadczasowość i ciągłość muzycznych ekspresji.

W trakcie koncertu zaprezentujemy materiał z najnowszej płyty Dana, która ukażę się w tym roku nakładem wytwórni Sunnyside nagraną z Nate Wood-dr i Thomas Morgan-db poświęconą kompozycjom Lee Konitza, z którym Dan stale nagrywa i koncertuje.

Podczas kwietniowego koncertu w Galerii „DOM” gościć będziemy muzyków w składzie:
Dan Tepfer - piano
Michał Barański- dbass
Ted Poor / Arthur Hnatek- drums.

Serdecznie zapraszamy na kolejny, wyjątkowy koncert z cyklu Jazz z Wami, bilety w cenie 20 zł są dostępne w punkcie informacji SOK.
 

Źródło: Jazz z Wami

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe