17
2020
2018-12-05

Czytamy dzieciom cały rok - „Dobre zwyczaje”


Dzieci uwielbiają kiedy ktoś im czyta, co można było zauważyć w dzisiejsze południe, gdy do naszego przedszkola zawitali kolejni goście, którzy zechcieli poczytać swoim młodszym kolegom i koleżankom. Tym razem odwiedziły nas zuchy i harcerze z 87 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Promienie” z drużynową Barbarą Żaboklicką.

W obecnych czasach poszukujemy wielu, często kosztownych sposobów, by dzieci lepiej i szybciej się rozwijały. Tymczasem codzienne czytanie jest łatwym i bezinwestycyjnym sposobem na osiągnięcie tego celu.

Druhny i druhowie czytali naszym przedszkolakom o dobrych zwyczajach: „Kukuryku na ręczniku” - Marii Kownackiej, „Bon czy to, savoir-vivre dla dzieci” – Grzegorza Kazdepke oraz „Dobre obyczaje czyli w lekkim tonie o bon tonie” – Agnieszki Frączak.

To kolejna lekcja o tym, jak powinniśmy się zachowywać w różnych codziennych sytuacjach, aby nikogo nie urazić, aby być grzecznym i miłym oraz być postrzeganym dobrze przez inne osoby. Na koniec wszyscy wspólnie bawili się w kółeczku, przy śpiewie znanych harcerskich pląsów. 
Info / Fot. SP w Grochowie

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe