29
2022
2022-11-29

Czy zarobki w Siedlcach są większe?


Szukając pracy warto jest porównać ogłoszenia z różnych miast. Może się okazać, że to samo stanowisko jest lepiej płatne w pobliskim mieście. Posiadając samochód, nic nie stoi na przeszkodzie podróżowania do pracy. A może jednak warto znaleźć zatrudnienie bliżej domu? W końcu ceny benzyny nie należą do tanich a transport publiczny nie wszędzie dociera.

Gdzie znajdziemy lepsze możliwości? 
Sokołów Podlaski jest małym miastem znajdującym się w województwie mazowieckim. Jest zamieszkiwane przez około 20 tys. ludzi. Miasto jest głównie znane z zakładu przemysłu mięsnego "Sokołów S.A.”. Gospodarka opiera się na przemyśle rolno-spożywczym. Stopa bezrobocia w 2021 r. wyniosła 6,3%. Jest to wynik wyższy od średniej województwa - 5,3% i Polski - również 5,3%. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Sokołowie wyniosło 4932 zł brutto.  

Miasto oddalone 30 km od Sokołowa, Siedlce, zapewnia lepsze oferty pracy z wyższymi zarobkami. Siedlce zamieszkuje ponad 77 tys. ludzi. Przeważa tu sektor handlowy, obsługi nieruchomości i firm, przetwórstwa przemysłowego i budownictwa. Stopa bezrobocia w 2021 r. osiągnęła 4,2%, czyli poniżej średniej krajowej i województwa. Przeciętne wynagrodzenie wyniosło miesięcznie 5707 zł brutto. 

Porównując oba miasta widać jasno, że zarobki w Siedlcach są o wiele wyższe niż te w Sokołowie. Poszukując pracy warto rozszerzyć zasięg i wziąć pod uwagę zatrudnienie w Siedlcach. Sprawdź ogłoszenia o pracę na Gowork.pl www.gowork.pl/praca/siedlce;l i porównaj możliwości zarobkowe obu miast. 

Praca Siedlce – zawody deficytowe 

Zapotrzebowanie na pracowników w Siedlcach istnienie w wielu branżach. Praca na pełen etat w głównej mierze czeka na: 
• Lekarzy 
• Nauczycieli przedmiotów zawodowych 
• Ogrodników i sadowników 
• Pracowników przetwórstwa spożywczego 

Ze znalezieniem pracy nie powinni mieć problemu pracownicy branży: 
• Budowlanej (murarze, dekarze, tynkarze, inżynierowi budowy, monterzy instalacji budowlanych i konstrukcji metalowych, ślusarze, spawacze, pracownicy robót wykończeniowych, technicy budownictwa, operatorzy maszyn budowlanych) 
• IT (administratorzy stron internetowych i baz danych, programiści, technicy informatycy, graficy komputerowi, testerzy i operatorzy systemów teleinformatycznych) 
• Elektrycznej i elektronicznej (elektrycy, elektromechanicy, elektromonterzy, specjaliści elektroniki, robotyki i automatyki) 
• Rachunkowo-księgowej (księgowi, specjaliści ds. finansowych, specjaliści ds. rachunkowości i księgowości) 
• Motoryzacyjnej (blacharze, lakiernicy, mechanicy samochodowi) 
 
Praca w Siedlcach nie jest najlepszym pomysłem dla pracowników biur podróży i organizatorów obsługi turystycznej. Jest to związane ze słabą sytuacją turystyki po pandemii wirusa COVID-19.   

W jakich sektorach wynagrodzenie jest najwyższe? 
Najwyższe wynagrodzenie czeka pracowników branży IT (ponad 11 tys. zł brutto). Nie jest to zaskoczeniem, gdyż jest to najlepiej wynagradzana branża w Polsce. Osoby zatrudnione w obsłudze rynku nieruchomości również nie będą narzekać na stawki (prawie 9 tys. zł brutto). Przedstawiciele handlowi i mechanicy samochodowi mogą liczyć na 7 tys. zł brutto. 
Praca w Siedlcach oferuje najmniej pracownikom w tych branżach i zawodach: gastronomia i hotelarstwo (4 tys. zł brutto), administracja, pracownicy fizyczni w magazynach i kierowcy (5 tys. zł brutto). Pielęgniarki mogą liczyć na 3-4 tys. zł brutto.
 
Praca na pełen etat w Siedlcach – jak znaleźć? 

Internet jest największym źródłem ofert pracy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę "praca Siedlce" lub "praca w województwie mazowieckim" aby otrzymać setki ofert. Po wybraniu pracy, która nas interesuje aplikujemy, wysyłamy CV i list motywacyjny i czekamy na telefon. Jest to najłatwiejsza metoda dostępna w dzisiejszych czasach. Mieszkając w Sokołowie możemy pojechać do Siedlec i tam złożyć CV, w firmach które rekrutują, lecz to może zająć długi czas. Lepiej spędzić ten czas na dopracowaniu naszego CV i listów motywacyjnych.  
Od czasu pandemii, na rynku pracy możemy znaleźć modele pracy hybrydowej. Pozwala ona nam na pracę z domu lub połączenie pracy zdalnej ze stacjonarną. Dokładne wymagania znajdziemy w opisie pracy lub na rozmowie kwalifikacyjnej. Praca hybrydowa zaoszczędziłaby czasu i pieniędzy na dojazd do firmy. Nie wszystkie branże oferują model zatrudnienia zdalnego lub hybrydowego. Zawody kucharza czy mechanika wymagają pracy na miejscu. Na pracę hybrydową mogą liczyć przeważnie osoby posiadające wiedzę o komputerach i systemach, np. grafik komputerowy, programista, tłumacz, copywriter, księgowy. Firmy także oferują pozycje zdalne osobom odpowiedzialnym za marketing i sprzedaż. 
 
Praca w Siedlcach
oferuje lepsze zatrudnienie, wyższe zarobki i większą liczbę ogłoszeń niż Sokołów Podlaski. Posiadając samochód, dojazd do Siedlec nie będzie stanowił problemu. Transport publiczny również działa na trasie Siedlce-Sokołów Podlaski. Możliwa jest też praca hybrydowa lub zdalna. W dobie Internetu szukanie pracy jest łatwiejsze i pozwala nam na lepszy wybór zatrudnienia. Nie musimy ograniczać się do pobliskiego zakładu lub zdawać się na łaskę urzędu pracy, którego oferty nie są wymarzoną ścieżką dla nikogo. 
  

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe