17
2020
2013-04-12

Czy wójtowie zrezygnują?


Czy wójtowie z gmin powiatu sokołowskiego zrezygnują z zasiadania w radzie społecznej SP ZOZ? Wszystko wskazuje, że chyba tak się stanie. Przede wszystkim dotyczy to tych, którzy zrezygnowali z usług sokołowskiego ZOZ-u , a opiekę medyczną swoich mieszkańców powierzyli firmom prywatnym.
Tak naprawdę rada społeczna szpitala to organ doradczy, liczący jedenaście osób. W jego skład wchodzi przedstawiciel wojewody, powiatu oraz wójtowie poszczególnych gmin.
Zarzuty wobec wójtów pojawiły się podczas ostatniej sesji rady powiatu. Wówczas radny Marian Koć dopytywał o przyczyny zerwania umów z SP ZOZ i przekazania opieki medycznej w ręce prywatne. Na sesji był obecny wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk, który stwierdził, że dla niego, a także rady gminy, najważniejsze jest zapewnienie właściwego funkcjonowania podstawowej opieki medycznej. A, że najlepsze warunki zaproponowała firma prywatna, dlatego też z nią została podpisana umowa na te świadczenia. Na zarzut, że zasiada w radzie społecznej ZOZ, a w gminie opiekę lekarską sprawuje prywatna spółka, a nie szpital, wójt krótko odpowiedział, że może zrezygnować z tej funkcji, jeżeli członkowie rady uznają to za stosowne.
Kilka dni temu okazało się, że po Jabłonnie, Sabniach i Bielanach także i Sterdyń zrezygnowała z usług Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Od czerwca bieżącego roku opiekę zdrowotną nad mieszkańcami gminy również sprawować będzie firma prywatna.
Wójtowie tych gmin od dłuższego czasu mówili o nie najlepszej współpracy ze szpitalem. Główną i zasadniczą przyczyną zmiany świadczeniobiorców usług medycznych jest według nich niezadawalająca jakość usług oferowanych przez ZOZ. Jak powiedział Czesław Marian Zalewski, wójt Sterdyni, rozmowy na temat współpracy podjął już w listopadzie ubiegłego roku. Mimo to nie doczekał się odpowiedzi i dlatego ogłosił przetarg na świadczenie usług medycznych. Akcesy zgłosiły trzy firmy, wśród nich sokołowski ZOZ, a przetarg nie wyłonił zwycięzcy. Jak powiedział wójt M. Zalewski,o wyborze zdecydowały negocjacje oraz dobra opinia, jaką wśród mieszkańców innych gmin cieszy się prywatna firma medyczna. Od czerwca nowa przychodnia przejmie leczenie mieszkańców gminy Sterdyń.
Czy to już wszystkie gminy, które zmieniły usługodawcę? Wkrótce się okaże.

LESZEK KOPER

« wróć | komentarze [6]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Wreszcie morze coś się zmieni a pacjenci nie bęndą traktowani jak zło konieczne przez lekarzy i zmieni się podejście do pacjenta zwłaszcza w Jabłonnie

podlasiak
2013-04-20 07:32:59

Jihad, to osobnik, który jest wyrzucony z portalu p24, ŻS, a teraz tu zaczyna wypisywac wywody. Udajesz merytorycznego. Zachęcam admnia do poczytania wypowiedzi, osoby z tym nickiem. Proszę zwróćcie na to uwage.

Dżihad
2013-04-17 05:44:55

TO MAMY ZIELONY KAPITALIZM. DOBRE!!!!


2013-04-15 16:52:07

Rada była powołana żeby ratować szpital, czy go rozwalić?

Dziwak
2013-04-14 22:11:21

To byłoby jakieś rozdwojenie jaźni, gdyby likwidatorzy, zaczęli uzdrawiać SPZOZ. A teraz winszuję powodzenia w braniu kasy pod zastaw!

Jihad
2013-04-13 17:26:47

W końcu..Chociaż Wójtowie !!!BRAWO!!!

Mirka
2013-04-13 07:45:45
Strona 1/1


Dane kontaktowe