17
2020
2015-06-12

Czy radny chce likwidować straż?


Czy radny powiatowy Zdzisław Żochowski chce zlikwidować niektóre jednostki OSP w gminie Sterdyń? Zdaniem Andrzeja Pogorzelskiego, tak. On sam odpowiada: - To nieprawda. Z moich ust na pewno nie padło słowo likwidacja.

Temat straży rozpoczął na ostatniej sesji w Sterdyni Andrzej Pogorzelski, radny powiatowy w poprzedniej kadencji, obecnie radny gminny. Mówił on, iż Zdzisław Zochowski na ostatnim posiedzeniu powiatowej komisji budżetu, bezpieczeństwa i porządku publicznego wypowiedział się na temat likwidacji niektórych jednostek OSP w gminie Sterdyń. 
 
- Mam protokół z tejże komisji. Gdy omawiano stan przeciwpożarowy w powiecie sokołowskim, wtedy pan Żochowski powiedział, że w naszej gminie jest za dużo jednostek, a utrzymanie straży sporo gminę kosztuje. Zastanawiam się, czy przed wyborami też publicznie wypowiadał się pan na temat likwidacji straży... - mówił Andrzej Pogorzelski [...]
 
- Wystąpienie pana Pogorzelskiego jest czystym atakiem na moją osobę - odparł Żochowski. - Co prawda na komisji budżetowej rozmawialiśmy o straży, ale z moich ust na pewno nie padło słowo likwidacja. Nigdy! Jestem za strażą, jak najbardziej.

Cały tekst w następnym papierowym numerze.
KW
 

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Masz rację, tylko tak się raczej nie stanie. Bo w jaki sposób lokalni działacze będą chronić swoje intratne posady w różnych przedsiębiorstwach w przypadku niekorzystnego obrotu spraw ?

do on
2015-06-16 19:00:54

Karol. Powinna nastąpić likwidacja powiatów samorządowych. Po co ci radni. Dureń za durniem i durniem popycha. Powiat powinien być powiatem rządowym, przedłużeniem ręki wojewody w terenie i kropka. Mądrze i dla ludzi.

on
2015-06-14 19:29:53

Co to za cudak?. Takich niekumatych wybrano?.

ololo
2015-06-14 10:51:27

Ten tzw. radny może sobie nogi umyć a nie likwidować OSP. Niech się spyta kogoś myślącego, na jakich zasadach i na jakiej podstawie prawnej działają w Polsce OSP. Coraz bardziej jestem za likwidacją powiatów.

Karol
2015-06-13 13:48:18

A czego się spodziewać po samoobrońcy, ale jakiego wybraliście takiego macie, wart pac pałaca i pałac paca

wiera
2015-06-12 08:24:41
Strona 1/1


Dane kontaktowe