17
2020
2016-03-12

Czy jest bezpiecznie?


Co nurtuje mieszkańców Kosowa Lackiego? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczestnicy debaty społecznej o bezpieczeństwie, która odbyła się w Kosowie kilkanaście dni temu. 

Debatę rozpoczął przewodniczący kosowskiej rady Stanisław Kuziak. Potem głos przekazał komendantowi sokołowskiej policji Wiesławowi Nasiłowskiemu. Ten omówił stan bezpieczeństwa na terenie gminy oraz poinformował o sukcesach policji z Kosowa Lackiego. Przedstawił też założenia tworzonych w całej Polsce map zagrożeń. Potem głos mogli zabierać mieszkańcy gminy.
 
Niczym bumerang powrócił temat drogi wojewódzkiej z Kosowa do Treblinki. Droga, o czym już pisaliśmy na naszych łamach, wybudowana została kilka miesięcy temu, ale nadal nie można nią jezdzić. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich podał już kilka terminów otwarcia drogi. Najpierw miał to był listopad, potem początek roku, jeszcze pózniej koniec lutego. Tymczasem jest już połowa marca, a droga nadal nie została oddana do użytku. Mimo zakazów, wielu kierowców nią jezdzi. Najgorsze jest to, że policja nie może karać kierowców za przekroczenie prędkości. Droga w końcu nie została jeszcze otwarta, tej drogi oficjalnie nie ma. Na drodze doszło już do wielu wypadków, nawet śmiertelnych. 
 
Mieszkańcy wyrazili też obawę w związku z kradzieżami, do których dochodzi na terenie sąsiedniego powiatu. Łupem złodziei jest najczęściej sprzęt rolniczy. 
 
Komendant Nasiłowski apelował do rolników, aby bardziej zabezpieczali swój sprzęt. Prosił też, by informowali policję o wszystkich niepokojących sygnałach.
 
W debacie udział wzięli m.in. burmistrz Kosowa Jan Słomiak, przewodniczący rady Stanisław Kuziak wraz z radnymi, sołtysi, mieszkańcy oraz przedstawiciele policji: komendant sokołowskiej KPP Wiesław Nasiłowski i kierownik posterunku policji w Kosowie Lackim Marcin Dmowski. 
 
KW

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

W Belgii na ulicy wojsko a terroryści robią swoje.Organizacja zawodzi, ludzie zawodzą?Jak widać nie tylko u nas!

............
2016-03-22 23:16:16

W MIEŚCIE MÓWI SIĘ, ŻE POSZUKIWANY JEST BAEDZO GROŹNY PRZESTĘPCA, PODOBNO UKRYWA SIĘ NA TERENIE MIASTA, A POLICJA POSTAWIONA JEST NA BACZNOŚĆ I GO SZUKA. PRZESTĘPCA MA 9 LAT!!!!!!!!!.

BARANY.
2016-03-17 21:03:00
Strona 1/1


Dane kontaktowe