43
2019
2014-09-15

Czy burmistrz był w sądzie?


Tadeusz Mróz (kandydat w tegorocznych wyborach na burmistrza Kosowa Lackiego) domaga się wyjaśnień w sprawie sprzed 4 lat. Radni komentują to krótko: - Brzydko zaczynasz pan swoją kampanię!

Na zeszłotygodniową sesję Miasta i Gminy Kosów Lacki gościnnie przybył Tadeusz Mróz (obecny członek zarządu powiatu, były wiceburmistrz Kosowa), poruszając sprawę, która toczyła się na forum publicznym blisko 4 lata temu. Nie powiedział jednak czego ona dotyczy.
 
- Na początku kadencji pan burmistrz publicznie wypowiedział się na łamach gazet, że pójdzie do sądu, bo ja oraz pan Krasnodębski (były burmistrz - red.) popełniliśmy przestępstwa - mówił Tadeusz Mróz. - Pan burmistrz nigdy tych insynuacji nie wycofał, a zbliża się koniec kadencji. Nie ukrywam, że spałem spokojnie. Nic nie wiem o przestępstwach na szkodę tej gminy. Czyżby zatuszował pan przestępstwa? A może o wszystkim pan doniósł, ale żadne działania nie zostały podjęte? - dopytywał Mróz.
 
BURMISTRZ NIE PAMIĘTAŁ
Tadeusz Mróz miał przy sobie artykuł prasowy sprzed 4 lat, w którym dokładnie opisana była poruszana przez niego sprawa. 
Burmistrz Jan Słomiak nie wiedział czego dotyczy sprawa; prosił Tadeusza Mroza o odczytanie artykułu. Ten jednak nie chciał tego zrobić.
- Nie chcę żadnej polemiki. Kto chciał, ten przeczytał. Teraz pytam wyłącznie o to, czy był pan w sądzie, a jeśli nie był, dlaczego nie wycofał tych słów? 
 
[...]
Radni niezbyt pochlebnie skomentowali wystąpienie Tadeusza Mroza. - Brzydko zaczynasz pan swoją kampanię - powiedział jeden z radnych [...]
 
Okazało się, że chodzi o drogę gminną w Żochach, która budowana była jeszcze w trakcie poprzedniej kadencji samorządowej. 

Po więcej odsyłamy do papierowego wydania w środę. 

KW

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Proszę przeczytać artykuł w Wieściach Sokołowskich z dnia 27 maja 2012r ,nigdzie nie padło tam nazwisko byłego Burmistrza ani jego zastępcy.Dlatego pytam jak należy potraktować wystąpienie Pana T. M na ostatniej sesji Rady M i Gm Kosów Lacki

xyz
2014-09-17 10:22:14

Burmistrz groził sądem a potem nic nie robił, bo może liczył na to że po przeczytaniu artykułu Krasnodemski i Mróz zreflektują się i sami na siebie doniosą???????????????????????????/

może
2014-09-15 20:47:40

Wstyd Panie Mróz , dobrze Pan wie ,że z tą drogą nie było tak jak należy.Lepiej by Pan zrobił nie ruszając tego tematu

xyz
2014-09-15 15:50:06
Strona 1/1


Dane kontaktowe