2
2020
2018-01-23

Czy budowa dojdzie do skutku?


  19 grudnia 2017 r. radni województwa mazowieckiego uchwalili budżet na 2018 r. Wśród planowanych inwestycji znalazła się przebudowa bazy śmigłowcowej LPR w Sokołowie Podlaskim. Nie wiadomo jednak, czy zabezpieczone na przedsięwzięcie środki wystarczą.

Uruchomiona 24 listopada 2016 r. baza Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego HEMS w Sokołowie Podlaskim powstała w bardzo krótkim czasie, aby jak najszybciej służyć potrzebującym mieszkańcom naszego regionu. W związku z powyższym, rozwiązania, jakie zastosowano przy jej tworzeniu, były tymczasowe – namiot dla śmigłowca i kontenery dla pracowników.

Pod koniec ubiegłego roku radni województwa mazowieckiego zadecydowali o przyznaniu 5,1 mln na budowę bazy z prawdziwego zdarzenia. W planach jest hangar dla śmigłowca i murowany budynek dla personelu. Wsparcie dla inwestycji zapowiedziało również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które gotowe jest dołożyć kilkaset tysięcy złotych.

Po ogłoszeniu przetargu okazało się jednak, że wykonawca z najkorzystniejszą ofertą zażyczył sobie kwotę około 2 mln wyższą niż suma zabezpieczonych środków. Ratunkiem dla inwestycji może być dotacja z Ministerstwa Zdrowia. Czy uda się pozyskać brakującą kwotę – dowiemy się na początku przyszłego miesiąca.

Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe