17
2020
2014-04-01

Czy będzie obwodnica?


Bogusław Karakula, Marcin Pasik oraz Ireneusz Piotr Wyszyński - ci włodarze mają własne koncepcje dotyczące budowy obwodnicy Sokołowa Podlaskiego. Czy obwodnica kiedykolwiek stanie się faktem? A może są to tylko przedwyborcze obietnice...?

Wszyscy włodarze - jak sami mówią - myślą o tym bardzo poważnie. Jednak obwodnica o ile powstanie, to tylko jedna. Rozmowy o jej powstaniu trwają już od wielu lat. Tymczasem do dnia dzisiejszego obwodnicy jak nie było... tak nie ma
CZYJA NAJLEPSZA?
- Koledzy z gmin ościennych  niezbyt wiedzą co to jest obwodnica. Celem obwodnicy jest przede wszystkim usprawnienie ruchu samochodowego w mieście - i taka jest moja koncepcja - mówi Bogusław Karakula
Zdaniem burmistrza gmina Sokołów średnio jest zainteresowana budową obwodnicy.
- Władze gminy niekoniecznie są tym zainteresowane. Nie słuchajmy zatem plotek tych osób, które robią sobie kampanię wyborczą. Żadna z gmin ościennych nie będzie nam budowała obwodnicy miasta - kontynuuje burmistrz.
 
Wójt gminy Sokołów zaprzecza wersji burmistrza  jakoby gmina nie była zainteresowana budową  tej obwodnicy. Włodarz gminy na wszystko patrzy jednak realnie. 
- Według mnie realny plan ma wójt Sabni. Należałoby zatem porozmawiać z mieszkańcami, czy są zainteresowani budową tej obwodnicy. Nie jestem również przeciwny koncepcji burmistrza. Jestem przeciwny tylko temu, aby gmina finansowała wykup działek - mówi Marcin Pasik. I dodaje: - Równie dobrze mógłbym zacząć obiecywać mieszkańcom, że zbudujemy autostradę, chociaż dobrze wiemy, że nie jest to możliwe. Trzeba patrzeć realnie - dodaje wójt.

Więcej w papierowym wydaniu za tydzień.
 
KW

« wróć | komentarze [16]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Do " mieszkaniec"- Ty jesteś chyba największą porażką tej szkoły ze względu na to co piszesz i jak piszesz. Kto Cię uczył języka ojczystego? Pewnie jedna z tych toreb...:-) Żołta najpierw? A później wielka? I czemu robisz darmową reklamę sklepom :-) Rolników w NW jest chyba 8,m więc trudno tu mówić o jakiejś większości klientów..Jednak kopiec jest Twoim naturalnym środowiskiem...Pozdrawiam!

piątkowa
2014-05-25 12:50:37

piatkowa ty chyba nie masz co w tym sklepie robic to zadbaj o czystosc a nie wszystko ci nie pasuje bo jak tobie sie dobiora do skory to mozesz miec problem a co do rolnikow to z nich zyjesz wiec zakoncz te glupoty pisac

mieszkaniec
2014-05-07 05:15:59

co Wy z tą obwodnicą? Dzięki Panie Wójcie za reakcję...Nie spodziewałam się tak szybkiej :-)Jeżeli Panu zależy na 2. kadencji, to mam dla Pana zagadkę...Proszę zapytać uczniów albo rodziców dzieci z klas 4-6. Pytanie brzmi" kogo uczą torby"Bez podtekstów oczywiście.. Chociaż właściwie, jak już przeczytałam,to pytanie brzmieć powinno- czego uczą torby...?Za tydzień Panu podpowiem. Pozdrawiam! piątkowa

piątkowa
2014-04-17 16:39:05

Pasik ma rozdwojenie jaźni, nie jestem przeciwny koncepcji burmistrza ale realny plan ma wójt Sabni. Ciekawe jest czy mieszkańcu Bud Kupientyńskich chcieliby obwodnicy wójta z Sabni?! I komu ta obwodnica miała by służyć?

czytelnik
2014-04-16 22:39:39

ech, \\\"rodzic\\\" trochę przesadził.Jak będziesz na wiosnę kartofle przebierał/-a, to pomyśl chwilę ( a sytuacja temu sprzyja..), czy trafiją Ci się tylko zagniłe, czy też zdrowe...Tak samo jest z pracownikami w każdej firmie i szkole też. Nie wsadzałabyn wszystkich do jednego wora (dla Ciebie-kopca).Co masz do opieki nad uczniami? O lekcjach nie piszę, bo i ja słyszałam o \\\"uczących dzieci torbach\\\", ale to chodziło chyba o inną panią. Ciekawe jest też, czy nigdy nie telefonowałaś do nauczyciela w czasie lekcji. chyba,że znasz na pamięć plan lekcji wszystkich nauczycieli. Myślę, że gdyby ktoś nie odebrał rozmowy, napisałabyś, ze Cię lekceważy :-) A jak idziesz do szkoły osobiście, to zastanawiasz się, czy nauczyciel jest w tym momencie wolny, czy nie ma dyżuru albo lekcji? Nie, no skad! \\\"rodzic\\\" musi być wysłuchany tu i teraz bo inaczej... Przemyśl to koniecznie przy tym kopcu..:-) A na układach się nie znam.

piątkowa
2014-04-11 09:51:13

Pożyjemy,zobaczymy,może decyzje będą już podejmować nowi ludzie - mam nadzieję,że bardziej kompetentni od tych naszych obecnych decydentów.

XXL->XL
2014-04-10 10:24:02

Słyszałem, że ciekawą koncepcję obwodnicy Sokołowa ma jeszcze wójtowa z Repek i wójt z Jabłonny :) A tak bez żartów rzecz traktując, to przed zaakceptowaniem projektu budowy drogi obwodowej przeprowadzone zostaną badania natężenia ruchu. Wiele wskazuje, że wówczas koncepcje panów wójtów w naturalny sposób odpadną.

XL
2014-04-09 18:09:15

FAJNIE BYLOBY GDYBY TO SIE PANOM WOJTOM UDALO......POZDRAWIAM

KIEROWCA
2014-04-09 11:54:43

Pani dyrektor jednej ze szkół gminy Sokołow Podlaski nadszedł chyba czas aby zajeła się Pani swoją pracą i tym co do Pani należy a nie bieganiem za sensacjami i zdawaniem relacji Pani radnej(wiadomo o którą radną chodzi)bo nie na tym polega Pani praca.jedna radna nie przesądzi o konkursie na stanowisko dyrektora szkoły a on zbliża się dużymi krokami a licząc na wsparcie Pana R.D.trochę za póżno.praca nauczycieli w Pani szkole ma wiele do życzenia i opieka nad dziecmi również(chyba że rozmowy telefoniczne podczas lekcji prowadzone przez nauczycieli edukują dzieci)widać że dzieci w Pani szkole mają fachową opiekę.BRAWO PANI DYREKTOR-KONKURS SIĘ ZBLIŻA!!!!!!

Rodzic.
2014-04-09 10:11:06

To jak w końcu z tą obwodnicą ?

rozkojarzony
2014-04-07 23:07:20

nie piep... mini to dla nastolatki a nie starej baby widok ani apetyczny ani miły a ty piątkowa sama pewnie chodzisz w mini i masz po czterdziestce i tak to cię boli

@ piątkowa
2014-04-07 22:03:47

....no to mu wytłumaczyłaś,aż sam te widoki zobaczyłem :D

bebek@piątkowej
2014-04-07 14:22:17

Do @interesanta- to nie chodzi o wiek a o rodzaj pracy. Prosty test dla Ciebie: każ zalożyć swojej kobiecie spódniczkę mini-mini i usiąść jej na niskim krzesełku, takim, jakie są w przedszkolach. Dla Ciebie zapewne widok fajny. Rozumiesz już o czym piszę?

piątkowa
2014-04-07 11:05:11

Przenieście się do krajów muzułmańskich tam nie będziecie oglądać kobiet w krótkich spódniczkach.

Alladyn
2014-04-03 19:47:09

Jeżeli tak jest to ma piątkowa rację, w takim razie nie tylko w UM są panie w wieku nieodpowiednim do noszenia kusych spódniczek, a więc wójcie i burmistrzu spójrzcie na zatrudnione u siebie nastolatki w podeszłym wieku

interesant
2014-04-02 21:06:13


Dane kontaktowe