17
2020
2013-01-25

Czołowo w Bielanach


Do czołowego zderzenia dwóch samochodów doszło we wtorek około godziny 10 rano w Bielanach.
Jadący z Sokołowa kierowca bmw na śliskiej jezdni nie zdołał wyhamować przed jadącymi przed nim samochodami, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadących z Siedlec oplem vectrą. W zderzeniu nikt nie ucierpiał. Auta poruszały się z niewielką prędkością. Mimo to ruch na drodze został częściowo zablokowany i odbywał się wahadłowo.
Warunki na drogach są bardzo trudne, śnieg i lód utrudniają jazdę, a droga hamowania znacznie się wydłuża. 
Policja przypomina o zasadach bezpiecznego poruszania się w trudnych warunkach zimowych: prędkość samochodu musi być dostosowana do warunków atmosferycznych - jechać należy wolniej niż zwykle, rozważniej, zachowywać większą niż zazwyczaj odległość między pojazdami. Poruszać się po drodze powinny tylko te auta, które mają założone zimowe opony. Kierowca powinien zadbać o dobrą widoczność, staranie oczyszczając auto ze śniegu; konieczny jest zimowy płyn do spryskiwaczy. Bardzo delikatnie i spokojnie, nigdy gwałtownie, należy korzystać z hamulca.
Od początku roku na mazowieckich drogach doszło do 81 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 96 zostało rannych. Doszło też do 715 kolizji drogowych. W analogicznych okresie roku ubiegłego na Mazowszu wydarzyło się 127 wypadków, w których zginęło 28 osób, a 156 osób zostało rannych, wydarzyło się także 1128 kolizji.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe