17
2020
2016-03-07

„Człowiek pozytywnie zakręcony”


Tymi słowami dyrektor MGOK w Kosowie Lackim Ewa Rutkowska rozpoczęła wyjątkowe spotkanie – koncert i promocję płyty Witolda Radomskiego „Dom rodzinny”.
 
Impreza odbyła się w niedzielne popołudnie 7 lutego i zgromadziła bardzo liczne grono przyjaciół i znajomych bohatera spotkania, również z odległych miejscowości.
 
Witold Radomski jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Kosowie Lackim i człowiekiem wielu pasji. Należą do nich między innymi komponowanie, gra na gitarze i harmonijce ustnej, pisanie wierszy i śpiewanie. Te właśnie pasje spotkały się na pierwszej jego płycie, W atmosferę koncertu dowcipnie i refleksyjnie wprowadzili przybyłych bliscy znajomi bohatera wieczoru – Artur Ziontek i Jacek Odziemczyk.  
 
Przed występem gwiazdy spotkania zaprezentowały się: Katarzyna Zych i Oliwia Frąc, utalentowane wokalistki ze szkoły podstawowej w Kosowie, które muzyczne zdolności szlifują w MGOK pod okiem Mateusza Dolińskiego. Zaśpiewała też Marzena Radomska-Wujek, instruktor amatorskiego ruchu artystycznego w MGOK i Irena Rytel, nauczycielka z kosowskiej podstawówki.
 
Następna godzina należała już do Witolda Radomskiego – wokal, harmonijka ustna oraz zespołu w składzie: Radosław Świderski – gitara, Mateusz Doliński – gitara, Dominik Skorupka – instrumenty perkusyjne, Kamil Kozioł – instrumenty klawiszowe, Artur Ziontek – gitara basowa. Na płycie usłyszymy jeszcze Bartka „Jęku” Walczewskiego grającego na saksofonie i skrzypcach. Całość została opracowana muzycznie i zrealizowana przez Radka Świderskiego. W niedzielę wokalista zaśpiewał wszystkie utwory znajdujące się na płycie, z których zdecydowana większość jest jego autorstwa (słowa i muzyka). Wykonanie każdej piosenki poprzedzał osobistymi dygresjami, a prezentacja zdjęć przygotowana przez Elżbietę Radomską podkreślała wymowę utworów. Płyta utrzymana jest w konwencji poezji śpiewanej, są na niej przede wszystkim liryczne utwory o wspomnieniowej tematyce, autor nie ucieka też od ważnych filozoficznych przemyśleń. Bogate instrumentarium pozwala bardziej wsłuchać się w to, co Witek Radomski ma nam do powiedzenia. „Idziemy przez życie”, „Moja kosowska uliczka”, "Ulotna chwila nad Bugiem”, Pięknie jest żyć”, Ty i ja” to tytuły niektórych kompozycji. Warto dodać, że na krążku znalazły się też dwa wiersze Franciszka Kobryńczuka z muzyką Witka – „Białe Boże Narodzenie” i Choinka”.
 
Organizatorzy wydarzenia stworzyli wspaniałą atmosferę przedsięwzięcia, które dało szansę promocji lokalnych twórców kultury i kosowskiej ziemi, czego symbolem była koszulka z nadrukiem „MAM POWODY DO DUMY – JESTEM POLAKIEM I KOSOWIAKIEM”, w której występował bohater imprezy. Wydarzeniem towarzyszącym była wystawa talerzy ozdobnych ze zbiorów kosowianina Jacka Omieciucha oraz obrazów Renaty Elżbiety Sawickiej, malowanych farbami olejnymi na płótnie.
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe